Jak zadbać o kondycję cery?

Jak zadbać o kondycję cery?

W gabinetach kosmetycznych i lekarskich możemy skorzystać z szerokiej gamy zabiegów pielęgnacyjnych, które poprawiają wygląd i elastyczność skóry. Popularne jest między innymi wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym, które pozwala pozbyć się bruzd i zapadnięć. Wiele kobiet korzysta także ze wstrzykiwania nici liftingujących, które likwidują opadnięte policzki i fałd podbródkowy. Specjaliści oferują także karboksyterapię, która rozszerza naczynia krwionośne niewielkimi dawkami dwutlenku węgla, przez co likwiduje cienie, worki i zmarszczki wokół oczu. Istnieje jeszcze kilka innych mało inwazyjnych metod, o których warto wspomnieć.

Nieinwazyjne metody poprawiające wygląd skóry

mikrodermabrazjaWalczymy z różnymi problemami skóry: zmarszczkami, trądzikiem, zaskórnikami, rozszerzonymi porami, prosakami oraz rozstępami. Niektórzy chcą także zmniejszyć widoczność blizn i przebarwień. Dobrym sposobem na walkę z tymi niedoskonałościami jest kontrolowany mikropeeling, który polega na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka oraz głębszych warstw skóry. Mikrodermabrazja, bo właśnie pod tą nazwą spotkamy ten zabieg w cennikach, może być wykonywana na różnych partiach ciała, ale najczęściej wykonuje się ją na twarzy, szyi, dekolcie i plecach. Do wersji diamentowej mikropeelingu stosuje się głowicę z syntetycznymi lub naturalnymi drobinkami diamentów. Taki zabieg trwa z reguły dwadzieścia do trzydziestu minut. Kosmetyczka przesuwa po skórze głowicę ścierającą, która jednocześnie zasysa usuwany materiał. Głębokość złuszczania ustala się na indywidualnej konsultacji. Nie musimy się obawiać bólu podczas tego rodzaju pielęgnacji, ponieważ nie wymaga ona używania igieł. Efekty mikrodermabrazji to wygładzenie skóry, oczyszczenie porów, poprawa elastyczności i napięcia włókien, rozjaśnienie przebarwień, usunięcie zaskórników oraz spłycenie drobnych zmarszczek. Wyróżnia się jeszcze oksybrazję, czyli peeling tlenowo-wodny. Podczas tego zabiegu specjalnym przyrządem przypominającym długopis wtłacza się pod ciśnieniem w skórę tlen, na skutek czego obumarłe komórki naskórka odrywają się od skóry. Uczucie, którego doświadczają klientki podczas tego zabiegu, przypomina podmuch chłodnego powietrza z wilgotnymi drobinkami.

Niedoskonałości skóry można próbować zwalczać metodami domowymi albo oddać się w ręce profesjonalistów i skorzystać z dokonań medycyny estetycznej. Większość zabiegów jest bezpieczna i bezbolesna, a do tego można je wykonywać u osób w różnym wieku i o dowolnym typie cery. Szczególną popularność zyskał ostatnio zabieg mikrodermabrazji, który pozwala rozprawić się z wieloma problemami skóry.