Jak skorzystać z pożyczki pod zastaw?

Jak skorzystać z pożyczki pod zastaw?

Dlaczego warto skorzystać z pożyczki udzielanej pod zastaw? I gdzie taką pożyczkę można otrzymać? Jeśli szukamy odpowiedzi na te pytania to znaczy, że najprawdopodobniej przydałoby się nam trochę dodatkowej gotówki. Z pożyczki pod zastaw na pewno warto skorzystać wówczas gdy inne instytucje finansowe odmawiają nam udzielenia finansowego wsparcia. Oznacza to, że musimy wybrać się tam, gdzie nie będą sprawdzać naszej zdolności kredytowej. Tam to znaczy do lombardu, bo to właśnie tam udziela się takiego finansowego wsparcia.

Pożyczki z zastawem bez sprawdzania zdolności kredytowej

niskooprocentowana pożyczka pod zastaw w radomiuJedną z największych zalet pożyczek udzielonych pod zastaw jest to, że nie ma przy ich udzielaniu żadnego sprawdzania zdolności kredytowej czy historii w tym zakresie. Firmy, które udzielają takiego finansowego wsparcia oczekują tylko dwóch rzeczy – odpowiedniej wartości zastawu oraz terminowej spłaty pożyczki. W przeciwnym wypadku zastaw przepada, ale większość pożyczających w ten sposób jest tego w pełni świadoma i celowo na to liczy. Jeśli zastaw przepada to i zadłużenie przepada. Każdy jest z tego rozwiązania zadowolony. Ale wyjaśnijmy wszystko po kolei, żeby każdy wiedział jak z takiej pożyczki ewentualnie kiedyś skorzystać. Najczęściej to jest tak, że niskooprocentowana pożyczka pod zastaw w Radomiu oferowana jest przez lombardy. Są to firmy, które zajmują się również skupowaniem różnych używanych i nowych rzeczy praktycznie każdego rodzaju. W lombardzie możemy coś sprzedać albo zastawić. Jeśli coś zastawiamy to otrzymujemy za to pieniądze, które musimy oddać w umówionym terminie. Nie ma tu mowy oczywiście o sprawdzaniu zdolności kredytowej czy wpisywaniu informacji o pożyczce do odpowiednich rejestrów. Spisuje się tylko umowę pomiędzy lombardem a zastawiającym i to wszystko. Jeśli przyniesiemy do lombardu towar o określonej wartości to najczęściej możemy otrzymać pożyczkę pod taki zastaw w wysokości ćwierci wartości zastawu. Jednak ostateczna kwota pożyczki w ramach przyniesionego zastawu zależy od oprocentowania, jakie lombard aktualnie stosuje.

Pamiętajmy, że oprocentowanie pożyczki w lombardzie określone jest w odpowiednich przepisach prawnych. Nie bez powodu mówi się o stopie lombardowej. Większość lombardów oferuje całkiem uczciwe oprocentowanie pożyczek pod zastaw. Na pewno warto z takiej pożyczki skorzystać kiedy nie ma już innej możliwości na to, żeby pożyczyć gdzieś pieniądze. Jeśli banki nie chcą udzielić kredytu, a potrzebujemy pieniędzy to właśnie lombard może nam przyjść z realną pomocą.