Jak ozdobić ściany w pokoju dziennym?

Jak ozdobić ściany w pokoju dziennym?

Pokój dzienny jest miejscem, w którym najczęściej spotykają się domownicy oraz do którego zaprasza się gości. Ważne, by to pomieszczenie prezentowało się wyjątkowo dobrze i zachwycało każdego, kto tylko przekroczy próg pokoju. Mając dobrane już kolory ścian, a także panele podłogowe, warto pomyśleć o dodatkowych dekoracjach, w tym tych montowanych na ścianach. Jest wiele możliwości wyboru odpowiednich ozdób, jednak które z nich sprawdzą się najlepiej?

Panele dekoracyjne – jak wykorzystać je w salonie?

panel dekoracyjny do pokoju dziennegoSporą popularnością cieszą się panele dekoracyjne, a w szczególności te ażurowe. Są to ozdoby, które posiadają prześwitujący wzór, a tym samym nie są wypełnione materiałem, z jakiego się je tworzy. Do ich produkcji wykorzystuje się drewno, sklejkę oraz tworzywa sztuczne. To, jaki wzór będą przedstawiały, zależy wyłącznie od potrzeb domowników. Aranżer mieszkań i domów może skontaktować się z wybranym producentem ażurowych ozdób ściennych i stworzyć własny wzór dekoracji. Istnieje możliwość doboru materiału, z jakiego zostanie wykonany panel, wielkości produktu, a także jego koloru. Panel dekoracyjny do pokoju dziennego to idealny sposób, by podkreślić charakter wnętrz, szczególnie tych zachowanych w stylu klasycznym, nowoczesnym lub minimalistycznym. Dzięki możliwości projektowania ozdoby pod indywidualne zapotrzebowanie będzie ona stanowiła świetny dodatek do niemalże każdego wnętrza. Projektanci wnętrz zalecają wybierać kontrastujące barwy ozdób. To, ile znajdzie się ich na ścianie, zależy wyłącznie od wizji domowników – może to być wyłącznie pojedynczy element, lecz można zakupić również zestawy, które połączone ze sobą dadzą przepiękny efekt. Zazwyczaj ażurowe panele dekoracyjne przedstawiają zwierzęta lub rośliny, a propozycje prac można znaleźć w portfolio producentów. Umieszczanie takich ozdób jest modne i znacznie ciekawsze niż obwieszanie ścian obrazami lub innymi elementami wystroju wnętrz. Podobne panele ażurowe, jak się okazuje, nie stosuje się wyłącznie na ścianach.

Z uwagi na zastosowanie ozdób, można zlecić producentowi stworzenie przepięknych ażurowych ścianek działowych przedzielających, chociażby korytarz z salonem, a także parawanów, które genialnie będą prezentować się w sypialni lub jako dodatkowy element wyposażenia salonu. Niektórzy domownicy z dekoracji ażurowych tworzą również wykończenia, na przykład schodów, drzwi, grzejników, a nawet kabin prysznicowych. Warto zapoznać się z propozycjami producentów i stworzyć własną, oryginalną dekorację.