Jak dopasować biustonosz na duży biust?

Jak dopasować biustonosz na duży biust?

Duży biust jest na co dzień po prostu niewygodny, a jego ciężar może powodować realne problemy z kręgosłupem. Dlatego też kobiety z większym biustem tym większą uwagę powinny poświęcać prawidłowemu dopasowaniu stanika, który zapewni im odpowiednie podtrzymanie piersi przez cały dzień, a także będzie wygodny, nie będzie drapał, uwierał czy się przesuwał. W sklepach z roku na rok można na szczęście znaleźć coraz większy wybór takiej bielizny.

Wygodne biustonosze w większych rozmiarach

biustonosze w dużych rozmiarachNa rynku bielizny dostępne są bardzo różne modele. Niektóre kroje są tworzone z myślą o kobietach, które mają mniejszy biust, inne o tych z większym. Producenci bielizny przykładają dużą uwagę do prawidłowej konstrukcji biustonoszy i nieustannie doskonalą kroje, tak aby jak najlepiej spełniały one oczekiwania użytkowniczek. A czym się kierować wybierając stanik w dużym rozmiarze? Musi on nie tylko mieć prawidłowo dobrany rozmiar i obwód! Najlepiej sprawdzają się modele, których obwód jest odpowiednio szeroki, np. zapinany na trzy haftki, nie dwie lub jedną. Taka konstrukcja mniej podkreśla ewentualne fałdki na bokach, jest wygodniejsza i pozwala na lepsze rozłożenie ciężaru. Ważne są także szersze ramiączka, ponieważ zbyt wąskie mogą za mocno wbijać się w ramiona. Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, kupując biustonosze w dużych rozmiarach, jest możliwość korekty asymetrii. Przy dużym biuście wahania w rozmiarach między jedną piersią a drugą mogą być dość duże, do tego rozmiar zmienia się naturalnie w zależności od fazy cyklu miesiączkowego. Dodatkowe, wyjmowane wkładki pozwalają zniwelować różnicę w rozmiarze, tak aby nie była ona zauważalna, a sam stanik będzie dzięki temu lepiej pasował i lepiej spełniał swoją rolę. Popularną konstrukcją staników na większe biusty są modele semi-soft, które na górze miski posiadają elastyczną koronkę czy tiul, co również przekłada się na lepsze dopasowanie biustonosza do biustu w dużym rozmiarze. Modele te są odpowiednio zabudowane, dlatego biust pozostaje na miejscu przez cały dzień.

Inną istotną kwestią jest szerokość fiszbin a także ich twardość. Zbyt szerokie albo zbyt wąskie sprawiają, że biust wygląda gorzej, a nam po prostu jest niewygodnie. Kwestia twardości fiszbin jest bardzo indywidualna, każda kobieta odbiera to inaczej, dlatego zawsze należy przymierzyć stanik przed zakupem i upewnić się, czy dany model na pewno jest wygodny. Biorąc pod uwagę, jak rozwinął się rynek bieliźniarski w ciągu ostatnich lat, każda kobieta na pewno znajdzie coś dla siebie.