Jak chronić przesyłki przed uszkodzeniem?

Jak chronić przesyłki przed uszkodzeniem?

Właściwe zabezpieczenie przesyłanego towaru jest niezmiernie ważne. Szczególnie trzeba dbać o te towary, które s bardzo kruche lub delikatne, a także o te, które mają bardzo ostre lub nieregularne kształty, mogące rozedrzeć karton, w którym są transportowane. W takim przypadku do zabezpieczenia takiej przesyłki wykorzystuje się taśmy do bandowania.

Zalety taśm spinających PET

taśmy spinające petWysyłając towary o znacznej wartości lub też takie, które są delikatne, bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie przesyłki. Jest to szczególnie ważne w przypadku sklepów wysyłkowych, gdzie opinia klientów na temat wykonywanych usług ma ogromne znaczenie dla funkcjonowania takiego sklepu. Tymczasem niektóre towary, ze względu na swój kształt, wagę, czy też kruche materiały, z  których je stworzono, wymagają odpowiednich zabezpieczeń przed ich wysłaniem. W tym celu wykorzystywane są najczęściej taśmy spinające pet. Taśmy te należą do grupy specjalnych taśm, które wykorzystuje się do zabezpieczania ładunków – nazywa się je taśmami do bandowania. Zazwyczaj używa się ich do spinania i zabezpieczenia bardziej kłopotliwych towarów lub też ładunków zgromadzonych na palecie. Aby wykorzystywać te taśmy, konieczne są specjalne urządzenia, popularnie nazywane pakowaczami. Używanie tych taśm jest niezwykle proste i intuicyjne, a także i szybkie co ma duże znaczenie jeżeli chodzi o sklepy wysyłkowe i specyfikę ich pracy. Wystarczy bowiem owinąć taką taśmą pet przesyłkę, czy też paletę, dzięki czemu zabezpieczmy znajdujący się na niej towar przed spadnięciem w przypadku palet, a w przypadku kartonu ochronimy go przed rozerwaniem. Oczywiście aby taśma taka mogła spełniać swoją rolę ochronną musi być odpowiednio wykonana. Takie są właśnie taśmy pet, których nie da się rozerwać bez użycia jakiś narzędzi. Taśmy PET do spinania cechują się także bardzo wysoką elastycznością, dzięki temu mogą być używane również jako alternatywa dla taśm stalowych. Oprócz zabezpieczania mniejszych przesyłek, taśmy PET sprawdzą się doskonale podczas przygotowywania materiałów budowlanych do wysyłki. Mowa tu miedzy innymi o takich materiałach bele papieru, płytki, kostka brukowa czy pustaki. Dzięki elastyczności taśm do spinania, są one odporne na wysokie naprężenia, pod wpływem których taśmy stalowe najczęściej się odginały i przestawały pełnić swoją funkcję.

Właściwe zabezpieczenie ładunków jest bardzo istotne, gdyż ich utrata w czasie transportu może narazić nas na znaczne starty. Zazwyczaj cenne lub bardziej kłopotliwe ładunki zabezpiecza się taśmami do bandowania. Taśmy te bardzo skutecznie chronią towary przed spadnięciem z palety.