Izolacja termiczna na poddaszu

Izolacja termiczna na poddaszu

Z racji, że ciepłe powietrze zawsze unosi się ku górze to powinniśmy poważniej pomyśleć o zabezpieczeniu poddasza przed ubytkami ciepła. Obecnie mamy wiele możliwości, które pozwalają nam na dokonanie tej czynności. Już minęły te czasy gdy do ocieplania zastosować można było jedynie styropian lub też wełnę mineralną. Na ten moment ilość dostępnych materiałów jakie można wykorzystać do stworzenia termoizolacji jest bardzo duża.

Piankowe zabezpieczanie przed utratą ciepła

ocieplanie poddasza z mazowieckiegoW naszych budynkach często stosujemy ogrzewanie konwekcyjne. Oznacza to, że zanim zaczniemy odczuwać ciepło to najpierw podnoszona będzie temperatura powietrza jakie się w pomieszczeniu znajduje. Trzeba więc mieć na uwadze to, że ciepłe powietrze może uchodzić łatwo poza obszar budynku. W związku z tym przykładajmy się bardziej do stworzenia termoizolacji. Na dzień dzisiejszy w szczególności często wykonuje się ocieplanie poddasza z Mazowieckiego zaś pochodzi wiele sprawdzonych firm, które na co dzień świadczą usługi z tym związane. Poddasze jest niezwykle ważnym fragmentem budynku ze względu na zatrzymywanie ciepła. Niestety wiele osób zupełnie pomija i ignoruje ten fakt, że przez poddasze z budynku uchodzić może mnóstwo ciepła. Dbając o to aby to ciepło zatrzymywać warto pomyśleć o zastosowaniu pianki poliuretanowej. Minusem tego rozwiązania jest to, że pianki tej nie damy rady nałożyć samodzielnie. Musi zająć się tym specjalista. Jednak poza tym małym minusem pianka poliuretanowa ma same zalety. Mianowicie materiał ten świetnie sprawdzi się na każdym rodzaju budynku. Wysoki współczynnik adhezji pozwala na przytwierdzanie pianki do praktycznie każdego rodzaju materiału. Można z powodzeniem stosować piankę poliuretanową do ocieplania domów drewnianych, murowanych czy też tych, które obite są jakimiś materiałami sztucznymi. Pianka poliuretanowa stosowana między innymi do ocieplania poddaszy jest materiałem niezwykle lekkim. W związku z tym nawet bardzo gruba warstwa pianki PUR nie będzie wpływała na nadmierne obciążenie całej konstrukcji.

Na chwilę obecną stosowanie pianki poliuretanowej zaczyna być standardem. Mnóstwo osób przymierzających się do docieplenia swojego domu nie bierze pod uwagę żadnych innych materiałów poza pianką poliuretanową. Trzeba przyznać, że tak wielka popularność pianki PUR jest jednak uzasadniona. Każdy kto miał styczność z tym materiałem ten może potwierdzić, że ma on niezwykłe właściwości. Oprócz tego, że pianka PUR zatrzymuje ciepło w czasie zimy to dodatkowo chroni przed upałem w czasie lata.