Innowacyjne usługi kurierskie firmy Inpost

Innowacyjne usługi kurierskie firmy Inpost

Innowacyjne rozwiązania kurierskie, które pojawiły się w ostatnich latach zrewolucjonizowały rynek. Wprowadziła je w Polsce firma Inpost, która działała w oparciu o stacjonarne i w pełni zautomatyzowane punkty zwane paczkomatami. Z początku podchodzono do nich nieufnie, jednak jak na taką nowość szybko się do nich przekonano. Obecnie większość osób kupujących w sieci chętnie skorzystałoby z takiej usługi.

Jak działa przesyłka kurierska w firmie Inpost?

przesyłki kurierskie inpostInpost to taka sama firma kurierska jak wiele innych występujących na rynku. Jej atutem jest jednak sieć punktów stacjonarnych, które w automatyczny sposób zajmują się obsługą paczek. Paczkomaty, bo o nich mowa to postawione w publicznym miejscu w większości miast zestawy automatycznych skrzynek obsługiwanych za pomocą panelu sterowniczego, które zostały stworzone żeby obsługiwać przesyłki kurierskie Inpost na terenie kraju. Można za ich pomocą zarówno otrzymać, jak i nadać paczkę na terenie kraju. Otrzymując paczkę wystarczy tylko podejść do panelu sterowania i wpisać dane identyfikacyjne, które są zazwyczaj naszym numerem telefonu i hasłem dostępu, który otrzymujemy poprzez sms na naszą komórkę po pojawieniu się paczki w skrzynce. Po wpisaniu tych danych otwiera się jedna z licznych skrzynek zawierająca naszą paczkę. Podobnie sprawa ma się z nadawaniem ,tylko w tym przypadku to my wkładamy paczkę i musimy wpisać dane do wysyłki. Ostatnio nieco zrewolucjonizowano ten sposób poprzez kody QR, które otrzymujemy wraz z smsem potwierdzającym otrzymanie paczki przez system. W takim przypadku procedura jest uproszczona i wystarczy tylko pokazać kod do czytnika, aby uzyskać dostęp do przesyłki. Największą zaleta tego systemu jest to, że nie musimy się martwić o to, czy kurier zastanie nas w domu. Sami odbieramy przesyłkę w dogodnym dla nas momencie, nawet w środku nocy. Po pojawieniu się w skrzynce będzie na nas ona czekała zwykle około 48 godzin. Po tym czasie będziemy już musieli ją odebrać z centrali. Kiedyś były to 72 godziny, ale rozpowszechnienie się tego systemu sprawiło, że zaczęło brakować skrzynek i dlatego skrócono ten okres.

Poza paczkomatami firma Inpost jest normalną firmą kurierską, która również przewozi przesyłki do domu jeśli jest takie życzenie. Nie mniej zawdzięczamy jej nowoczesny system dostarczania przesyłek, który już znalazł swoich naśladowców. Podobne urządzenia innych firm również pojawiają się na rynku i mają nadzieje w nim zaistnieć wspólnie z poprzednikiem. Zobaczymy jak będzie wyglądała taka walka w kontekście nadchodzącego czasu, ale wiem na pewno, że będzie to korzystne rozwiązanie dla klientów.