Innowacyjne refleksole

Innowacyjne refleksole

Jeśli zależy nam na rewolucyjnym rozwiązaniu, a tym samym na nowoczesnym sposobie na ochronę przeciwsłoneczną wnętrza budynku, warto pomyśleć o refleksolach. Polecane są zwłaszcza do większych przeszkleń, a ich ich maksymalne wymiary wynoszą aż 4,5 x 5 metrów, co pozwala na osłonięcie nawet największych powierzchni.

Dlaczego warto zainstalować refleksole?

refleksole zewnętrzneRolety mają wiele zalet. Po pierwsze, refleksole zewnętrzne pomagają w utrzymaniu stałej temperatury w pomieszczeniach, zwiększając tym samym komfort termiczny. Świetnie odnajdą się w pomieszczeniach narażonych na silne działanie promieni słonecznych. Będą idealnym zabezpieczeniem przed niechcianym nagrzaniem wnętrza, między innymi na aulach wykładowych, w restauracjach, czy w oranżeriach. Co ciekawe, możemy je zamontować na zewnątrz w budynkach mieszkalnych, ale i w miejscach użytku publicznego. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować je również wewnątrz pomieszczenia oraz na balkonie. Należą do niesamowicie często wybieranych produktów. Należy zauważyć, że cieszą się dużą popularnością wśród osób posiadających tarasy i balkony z zadaszeniem, gdzie brak jest jakiejkolwiek osłony bocznej. Jeśli chodzi o materiał, z którego zostały wykonane, to jest to tkanina HIGH-T-TEX i Polyscreen. Wybrane materiały spełniają największe oczekiwania klientów. Są odpowiedzialne za ochronę przed nadmiernym promieniowaniem UV, aby zapewnić cień i przyjemny chłód podczas upalnych dni, a także utrzymanie pożądanej stałej temperatury w pomieszczeniach. Dzięki swojej konstrukcji, materiał skutecznie odbija lub rozprasza promienie słoneczne, chroniąc nas przed wysoką temperaturą. Na rynku znajdziemy również materiały, które skutecznie blokują dostęp światła dziennego. Ponadto istnieją refleksole, posiadające większą przepuszczalność i nie zaciemniają całkowicie pomieszczenia. Ich ogromną zaletą jest wysoka odporność na zagniecenia i zabrudzenia. Co więcej, refleksole charakteryzuje prostota w obsłudze. Istnieje możliwość sterowania nimi radiowo, a także wykorzystując system elektryczny. Ich ogromny atut to duża swoboda ich rozbudowy i uzupełnienia o dodatkowe wyposażenie, jak np. automatyka pogodowa. Dzięki niej refleksole automatycznie się zasuwają i rozsuwają w zależności od warunków panujących na zewnątrz.

Z całą pewnością zainteresowanie refleksolami w ostatnim czasie ogromnie wzrosło. Dzięki ich estetyce i funkcjonalności przyciągają osoby zainteresowane wykorzystaniem ich na użytek prywatny, jak i przedsiębiorców, korzystających z ich walorów, na przykład w biurowcach. Nie bez powodu są nazywane naturalną klimatyzacją, ponieważ zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczeń, co przekłada się na oszczędności energii. Zatem warto pomyśleć o montażu refleksoli, jeśli zależy nam na energooszczędnym i innowacyjnym rozwiązaniu.