Innowacyjna fotowoltaika w Łodzi

Innowacyjna fotowoltaika w Łodzi

Często zastanawiamy się, czy fotowoltaika się opłaca? Osoby, które zastanawiają się nad tym powinny wziąć pod uwagę to, że panele słoneczne nie generują kosztów związanych z eksploatacją instalacji. Z tego względu, że energia słoneczna jest całkowicie darmowa i po zamontowaniu instalacji słonecznej nie musimy przejmować się kosztami związanymi ze stosowaniem prądu, koszty zwrócą się  po około 9-10 latach, przy czym skorzystanie z dotacji skraca ten okres do ok. 6-7 lat.

Zasada działania fotowoltaiki

nowoczesna fotowoltaika łódźJaka jest zasada działania fotowoltaiki? Zasada działania ogniw fotowoltaicznych polega na tym, że foton (minimalna jednostka światła) padając na ogniwo fotowoltaiczne, jest pochłaniany przez krzem i wybija elektron ze swojej pozycji zmuszając go do ruchu. Z pewnością usługi, jakie proponuje  nowoczesna fotowoltaika łódź sprawi, ze będziemy wyjątkowo zadowoleni Ten ruch to właśnie przepływ prądu elektrycznego. W wyniku zastosowania złącza półprzewodnikowego typu p-n możliwe jest połączenie tego procesu z obiegiem elektronów w sieci energetycznej. Z tego względu ogniwa fotowoltaiczne zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną, w przeciwieństwie do kolektorów słonecznych, które produkują z kolei ciepło.  Do głównych korzyści, które płyną z fotowoltaiki należą oszczędności na rachunkach i ochrona środowiska, ale również niezależność energetyczna. Mamy swój prąd i nie musimy zwracać uwagi na rosnące koszty energii elektrycznej. Inwestując w fotowoltaikę, przyczyniamy się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza, jednocześnie przy tym oszczędzamy. Ze względu na wzrost popytu na panele fotowoltaiczne, coraz więcej inżynierów myśli nad lepszymi rozwiązaniami by zmniejszyć koszty produkcji, a spowodować zwiększenie ich sprawności. Kiedy już posiadamy instalację i zdecydujemy się na sprzedaż energii, warto zastanowić się nad net meteringiem,  umożliwiającym nam korzystanie z sieci jak z akumulatora bez dodatkowych kosztów. Cały proces fotowoltaiki polega na tym,  że nadwyżki energii, której nie zużywamy na bieżąco, oddajemy do sieci i możemy ją odzyskać gdy zajdzie potrzeba. 

W momencie, gdy rozliczamy się z dostawcą energii w  okresach półrocznych. Kiedy wychodzi na to, że tyle samo zużyliśmy co wyprodukowaliśmy  wtedy ponosimy koszty tylko za obsługę sieci. Kiedy nasza produkcja nie jest wystarczająca i pobieramy prąd dodatkowo z sieci  wtedy musimy dopłacić cenę różnicy prądu, jednak, gdy nasza produkcja jest większa niż pobór, nadwyżki możemy sprzedać. Fotowoltaika jest bardzo opłacalnym rozwiązaniem.