Idealne prezenty na kominię

Idealne prezenty na kominię

 

Wielkimi krokami zbliża się okres komunijny. Rodzice i dzieci stają na głowie aby wszystko dopiąć na ostatni guziki oraz żeby było idealnie. Robią listę gości, kupują sukienki, garnitury. A goście szukają odpowiedniego prezentu, który zadowoli pociechę i będzie miała idealną pamiątkę z tak ważnego w jej życiu dnia. Wiadomo, że jednak nie jest to najważniejsze ale tak już się utarło w naszej kulturze.

Rower jako prezent

rowery na komunię dla chłopcaCo za ten wybrać jako prezent dla ukochanego dziecka? Otóż jeśli jest to komunia u chłopca pomysłów może być bardzo dużo. Zaczynamy myśleć, szukać. Zastanawiamy się czy to może być łańcuszek, a może coś bardziej elektronicznego jak konsola, telefon czy nowy komputer. Na szczęście wiele osób myśli jeszcze w sposób tradycyjny i decyduje się na klasyczne zegarki lub rowery na komunię dla chłopca. Jeśli zdecydujemy się na zakup roweru musimy bardzo dokładnie zastanowić się jaki on ma być. Na rynku jest dostępne wiele modeli rowerów górskich, sportowych czy wyczynowych. Najważniejsze jednak aby dany rower był odpowiednio dopasowany do wzrostu dzie. Jest to ważne ponieważ za mały rower spowoduje złe ułożenie na przykład kręgosłupa. Także starajmy dobrać się rower odpowiedniej wielkości. Równie ważne jest bezpieczeństwo podczas jazdy. Powinniśmy sprawdzić czy rower jest odpowiednio skonstruowany i czy jest wykonany z materiałów wysokiej jakość. Jeśli tak to mamy pewność, że sama konstrukcja nie jest zagrożeniem dla przyszłego rowerzysty. W kwestiach bezpieczeństwa powinniśmy również zwrócić uwagę na hamulce. Jeśli wszystko w wybranym przez nas modelu jest sprawne możemy śmiało zakupić rower. Moim zdanie taki prezent jest o wiele lepszy niż na przykład nowy laptop czy telefon. Dzięki takiemu prezentowi można zaszczepić w dziecku upodobanie do sportu a napewno wyjdzie mu to na zdrowie. Lepiej spędzić czas na powietrzu tochę się poruszać. Kto wie, a może jazda na rowerze stanie się jego pasja?

Kiedy ja jako chrzestna jechałam do siostrzeńca na komunię zdecydowałam się właśnie na rower, aby dziecko miało frajdę ze spędzania czasu na zewnątrz a nie siedząc przed komputerem. Jest to ważne szczególnie w tak młodym wieku. Dziecko z „przewietrzonym” umysłem oderwanym od elektroniki o wiele łatwiej się uczy i przyswaja wiele więcej rzeczy a przede wszystkim lepiej się rozwija. Nie wyobrażam sobie abym mogła kupić coś innego takiemu dziecki. Dzięki temu wiem, że mogę mieć nie wielki, ale zawsze wkład w jego rozwój sportowy ale przede wszystkim na jego zdrowie.