Idealna huśtawka do mojego ogrodu

Idealna huśtawka do mojego ogrodu

Lubię spędzać czas na łonie natury. Latem zawsze jeżdżę nad jezioro, jesienią zbieram grzyby. Lubię spacerować, oddychać świeżym powietrzem. Jednak czasem nie ma się ochoty na dalekie wyjazdy i chce się miło spędzić czas na swojej działce. Miałam duży ogród, ładny taras z kompletem wypoczynkowym, jednak nadal czegoś mi brakowało. Jakiegoś jednego elementu, który sprawiłby, że mogłabym spędzać dużo czasu w ogrodzie przydomowym.

Duża huśtawka z zadaszeniem

najlepsze huśtawki ogrodowe metaloweOdwiedziłam sklep budowlany i ogrodniczy by znaleźć coś ciekawego. Grillować nie lubię, altanka nie była mi potrzebna, basen mam dmuchany i taki spełnia moje oczekiwania. Jednak jak zobaczyłam najlepsze huśtawki ogrodowe metalowe to od razu widziałam, że to jest to. Zawsze jako dziecko lubiłam się bujać na huśtawkach, nie wiem dlaczego o tym zapomniałam. Do wyboru były różne huśtawki. Te drewniane odrzuciłam, bo bałam się że szybko będą niszczały. Drewno trzeba pokrywać warstwą oleju by nie chłonęło wody, do tego może pękać mimo wszystko. Metal to jednak lepsze rozwiązanie na huśtawkę ogrodową. Zależało mi na tym, by była ona stabilna, jak również by miała zadaszenie. Dzięki temu słońce nie będzie tak razić w oczy, a jednocześnie jakby kropiło to nadal można się bujać. Huśtawka musiała mieć zatem obicie i zadaszenie z materiału wodoodpornego. Nie nasiąknie on wodą, więc będzie można zawsze korzystać z huśtawki. Poza tym taki materiał łatwiej się czyści, bo plamy nie wchodzą w strukturę materiału. Moja wymarzona huśtawka musiała być także duża. Chciałam taką na której siadłyby trzy osoby. Wtedy może się bujać cała rodzina, a jak nie ma chętnych na bujanie to jedna osoba może się położyć na huśtawce. Huśtawka musiała też mieć wygodne siedzisko i poduszki na oparciu. Celowałam w takie, które można łatwo ściągnąć do czyszczenia. Poduszki powinny być też spuszone, by przy długim ,,posiedzeniu” na huśtawce nie bolały plecy. Dużo czasu spędziłam w sklepie budowlanym, ale przynajmniej wyszłam z niego z huśtawką. Zapakowana była w wielki karton, bo była do samodzielnego składania. Na szczęście mąż się tym zajmie, bo on lubi majsterkować i składać rzeczy.

Cieszę się, że teraz mam huśtawkę ogrodową z której każdy chętnie korzysta. Stabilnie stoi, nie przewraca się nawet jak siedzą na niej trzy osoby. Poduszki są bardzo wygodne, a do tego kolor pokrowców pasuje do tarasu. Teraz wiem, że zakup huśtawki to był naprawdę rewelacyjny pomysł. Dodatkowo jestem zadowolona z tego, że nie wydałam dużo pieniędzy na zakup huśtawki metalowej.