Gdzie szukać ciekawej biżuterii na wesele

Gdzie szukać ciekawej biżuterii na wesele

Znalezienie odpowiednich dodatków do prostej sukienki może całkowicie zmienić jej styl i odbiór. Zdarza się, że nawet minimalistyczna sukienka z materiałów dobrej jakości ze zbyt dużymi ozdobami może wydawać się wulgarna. Dlatego szukając biżuterii na wesele warto przymierzyć kilka opcji, zrobić zdjęcie i zadecydować na chłodno. Uzupełniając stylizację na wesele błyskotkami trzeba też mieć na uwadze rodzaj przyjęcia, gdyż nie zawsze będą pasować duże i ekscentryczne formy i lepiej postawić na klasykę.

Ponadczasowość weselnej biżuterii

biżuteria na weseleChociaż bardzo często korci nas, aby założyć na przyjęcie weselne duże kolczyki z szalenie modnymi chwostami, czy okazałe drewniane korale od obiecującej projektantki, warto zastanowić się nad charakterem i stylistyką wesela. Jeśli Para Młoda pochodzi z inteligenckiego środowiska i ich rodzina to w większości adwokaci, lekarze i profesorowie, lepiej postawić na skromniejsze formy i stonowane kolory, aby zbytnio nie wyróżniać się wśród pań ubranych zgodnie z kanonami klasycznej elegancji. Wówczas koniecznie powinnaś wypróbować perły. Nawet jeśli nie stać cię na naturalne klejnoty morza, dobierz komplet sztucznej ale dobrej jakościowo biżuterii, która doda uroku prostej sukience. Jednak jeśli wybierasz się na przyjęcie w ogrodzie, a Panna Młoda to szalona graficzka śmiało możesz przerzucić sieć wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu czegoś ekstra. W końcu biżuteria na wesele nie musi wcale być nudna, a ciężko będzie przyćmić tak artystyczną osobowość. W ostatnim sezonie szczególnie modne były cieniutkie celebrytki z niedużą przywieszką połączone z masywnymi bransoletami z koralików, najlepiej kilkoma w różnych kształtach lub z różnych materiałów (np. skóry, łańcuszka), ale spójnych kolorystycznie. Biżuteria pospieszy również z pomocą, gdy potrzebujesz pomocy w postaci wizualnego wysmuklenia szyi lub twarzy, wówczas powinnaś rozejrzeć się za modnymi kolczykami z chwostami, które doskonale odwrócą uwagę od niedoskonałości natury.

Dobierając biżuterię na wesele trzeba też pamiętać o tym, aby nie przesadzić z ekscentrycznością lub podkreślaniem danych elementów urody. To tak jak z makijażem: jeśli podkreślasz oczy, wówczas usta muszą być neutralne. Analogicznie postępuj z biżuterią. Wspomniane wcześniej skromne celebrytki dobrze będą wyglądały z masywnymi bransoletami. Natomiast ciężki smoky eyes „pogryzie się” z wielkimi, kolorowymi kolczykami. Tak więc miej to na uwadze i baw się dobrze, gdy usłyszysz masę komplementów od zazdrosnych ciotek.