Farby kredowe na każde meble

Farby kredowe na każde meble

Doskonałym rozwiązaniem dla osób, które uważają, że ich meble są w dobrym stanie jednak kolorystyka nie pasuje do reszty rzeczy, jest dobór farb kredowych, z których pomocą w łatwy i szybki sposób odmalujemy meble. Nie musimy ich wymieniać ani przeznaczać zadania malowania specjalnej firmie. Wystarczy tylko wybrać ulubione i pasujące nam kolory z gamy farb od Annie Sloan, abyśmy mogli cieszyć się na wiele lat cudownym efektem po odmalowaniu. To będzie zaskakująco przyjemny i prosta praca, dzięki której się przy okazji skutecznie odprężymy.

Fascynujące efekty z farbami kredowymi

farba kredowa annie sloanGdy planujemy remont w domu nie zawsze chcemy również zmieniać meble. Niestety, w wielu przypadkach są o wiele droższe niż samo odmalowanie ścian czy zerwanie starej podłogi. Dlatego idealną opcją są farba kredowa Annie Sloan, dzięki którym w prosty i szybki sposób będziemy mogli własnoręcznie odmalować nasze meble. Warto to zaznaczyć, gdyż wiele osób obawia się tego typu pracy. Kojarzy się ona z wieloma czasochłonnymi krokami, które w ostatecznym efekcie mogą się nam nie podobać albo będzie bolała nas głowa od bejcy oraz farb olejowych do mebli. Dlatego kredowe odpowiedniki są rewelacyjne. Maja delikatniejszy zapach, a przy okazji ich skład nie jest szkodliwy. Przy tym nie będziemy musieli mebla ani szlifować, ani bejcować. Aczkolwiek czasami będziemy zmuszeni do szlifowania, gdy stara farba będzie odchodzić. Kładzenie nowej farby na odchodzącą farbę sprawi, iż efekt będzie okropny. Jeśli jednak mebel wygląda dobrze to nasza praca będzie polegać głównie na przygotowaniu stanowiska pracy, siebie oraz odpowiednich rzeczy jak pędzle, wałki, wosk czy ściereczki. Mebel odtłuszczamy, a chwilę później zaczynamy odmalowywać. Dwie warstwy powinny zapewnić nam idealne krycie, jednak przy jaśniejszych kolorach na ciemnym meblu może być niezbędna trzecia warstwa. Po wyschnięciu weźmy ściereczkę, która się nie strzępi i nawoskujmy mebel, aby nasz mebel wyglądał doskonale przez długi czas użytkowania.

Intrygującym rozwiązaniem dla wielu osób są farby kredowe, które ułatwiają odmalowywanie starych mebli. Dzięki tym farbom praca jest szybka oraz przyjemna. Nie musimy obawiać się szlifowania ani bejcowania, a także wielu godzin wysychania produktu. Dodatkowo kredowe farby są o wiele delikatniejsze w zapachu, dzięki czemu nasze meble nie będą dla nas mocno pachnieć powodując niejednokrotnie bóle głowy. Warto zainteresować się tak dobrej jakości produktami jak farby od marki Annie Sloan. To dobry wybór.