Dzięki żelowym wkładkom ochronnym unikniesz dyskomfortu stóp

Dzięki żelowym wkładkom ochronnym unikniesz dyskomfortu stóp

Ładne, wygodne i komfortowe obuwie to marzenie każdego z nas, jednak ładne obuwie niestety nie zawsze jest wygodne. Twarda, mało elastyczna podeszwa lub wykonana z nieprzyjemnych materiałów potrafi znacznie obniżyć jakość użytkowania obuwia. Na szczęście istnieją sposoby, dzięki którym możemy zapewnić sobie najwyższy stopień wygody nawet wtedy, gdy obuwie nie jest przystosowane do długotrwałego noszenia. Jednym z takich rozwiązań są żelowe wkładki ochronne, które w znaczącym stopniu poprawiają komfort chodzenia w niefunkcjonalnym obuwiu, a także eliminują negatywne skutki stąpania po twardej nawierzchni. 

Plusy stosowania żelowych wkładek ochronnych

żelowe wkładki ochronneNajwiększą zaletą wkładek żelowych jest ich niezwykła miękkość. Najczęściej żelowe wkładki ochronne pod warstwą pokrywającego je materiału posiadają rozmieszczone miękkie i sprężyste żelowe poduszeczki. Ich odpowiednie rozlokowanie zapewnia równomierne rozłożenie obciążenia na wszystkie części stopy (pięta, śródstopie i część przednia stopy). Zadaniem specjalistycznego żelu jest amortyzowanie stopy w trakcie chodzenia. Żel jest profesjonalnie osadzony we wkładce i nie ulega żadnym deformacjom pod wpływem obciążenia. Wkładki ochraniają stopę przed wstrząsami powstałymi podczas chodzenia, minimalizując w ten sposób ryzyko powstawania bólu stóp i kolan. Są specjalne wyprofilowane, dzięki temu zmniejszają prawdopodobieństwo pojawienia się płaskostopia. Dobre żelowe wkładki ochronne są zaprojektowane tak, by optymalnie przylegały do stopy i amortyzowały nacisk podeszwy. Odznaczają się dobrą przyczepnością do buta, dzięki temu nie przemieszczają się pod wpływem nacisku stopy i zabezpieczają ją przed ślizganiem się. Warstwa materiału, która ma bezpośredni kontakt ze stopą zazwyczaj dobrze wchłania wilgoć, dlatego wkładki sprawdzą się nawet podczas intensywnego uprawiania sportu. Nie powodują żadnych odparzeń. W wielu wkładkach stosowany jest specjalny, bezpieczny dla zdrowia środek, którego zadaniem jest absorbowanie i neutralizacja nieprzyjemnych zapachów. 

Na rynku dostępne są żelowe wkładki ochronne również odpowiednio przystosowane do różnych pór roku, tak aby każdy użytkownik mógł się cieszyć komfortem chodzenia przez cały rok (np. cieńsze na okres letni lub grubsze i wzbogacone dodatkową warstwą ocieplającą na jesień i zimę). Znajdziemy także wkładki do różnych rodzajów obuwia (sportowe, wieczorowe, domowe). Stosowanie żelowych wkładek ochronnych jest niezwykle ważne, jeżeli chcemy mieć zdrowe, odprężone i zadbane stopy.