Duży wybór fotelików samochodowych

Duży wybór fotelików samochodowych

Decyzja o wyborze fotelika samochodowego dla dziecka spadła na nas trochę niespodziewanie, choć w zasadzie to powinniśmy to zaplanować. Fakt, na ten temat dyskutowaliśmy już wiele razy, ale od rozmowy do finalizacji zakupu droga daleka. Zdecydowaliśmy się jednak, że na urlop pojedziemy trochę wcześniej i była to dobra okazja, by wreszcie przesiąść się w nowy fotelik, tym bardziej że przed nami dość długa droga. Tak więc zaczęliśmy szukać, albo może inaczej – wróciliśmy do szukania tego niezwykle istotnego produktu.

Dziecięce foteliki ważne dla bezpieczeństwa

marka recaro - foteliki dla dzieciNajbardziej istotną kwestią było dla nas bezpieczeństwo. Kolory, cena i tego typu rzeczy były na drugim planie. Przeglądaliśmy więc internetowe sklepy, fora, czytaliśmy poradniki oraz analizowaliśmy crash testy. Dużo tych informacji, ale to dobrze, że jest możliwość zaczerpnięcia porady. Testy zderzeniowe zasugerowały nam kilka rzeczy. Ciekawą opcją okazała się dla nas marka recaro – foteliki dla dzieci produkuje od lat, więc doświadczenie na pewno jest solidnym argumentem „za”. Poza tym także szeroki wybór modeli dla dzieci w różnym wieku, a w zasadzie to dla dzieci o różnej wadze, bo to kilogramy są najważniejszym czynnikiem podczas zakupu. Jest kilka wagowych zakresów, w jakich proponowane są foteliki samochodowe dla dzieci. Wielu rzeczy dowiedzieliśmy się podczas rozmowy ze sprzedawcą w jednym ze sklepów. Okazało się, że oprócz informacji o wynikach testów zderzeniowych ważne są również kwestie komfortu malucha. Fotelik nie może być po prostu zbyt duży czy za mały. Ma być w sam raz dla użytkownika. Oczywiście większość modeli posiada regulowane pasy czy zagłówki, co jest ważne, bo przecież dzieciaki rosną. Sprawa montażu to kolejny ważny aspekt. Foteliki można montować przodem albo tyłem do kierunku jazdy, w zależności od modelu. Mocować można je za pomocą samochodowych pasów bezpieczeństwa albo za pośrednictwem systemu iso fix. Prawidłowy montaż jest niezwykle ważny. Podobnie zresztą jak materiały, z jakich wykonany jest fotelik. Najlepiej, by były antyalergiczne, łatwe do wyczyszczenia i delikatne.

Oczywiście są jeszcze inne kwestie, na które warto zwrócić uwagę, choćby możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia czy serwis. Na szczęście dzięki rozmowie z ekspertem w sklepie dość szybko znaleźliśmy model, który nas zainteresował. Jeszcze przed zakupem mogliśmy posadzić dziecko do fotelika, by sprawdzić, czy będzie odpowiedni. To naprawdę fajna możliwość, warto o nią pytać podczas szukania. Kolorystyka była mniej istotna, ale i tak udało się kupić fotelik, który kolorystycznie nam odpowiadał.