Drewniany domek dla lalek z mebelkami

Drewniany domek dla lalek z mebelkami

Moją wielką pasją od dziecka była sztuka. Uwielbiałam i nadal uwielbiam tworzyć coś z niczego. Początkowo do moich lubionych zajęć należało malarstwo. Z czasem odkryłam sztukę przestrzenną i przerzuciłam się na rzeźbę. Od jakiegoś czasu, natomiast, zajmuje się tworzeniem różnych przedmiotów z drewna. Dłuto i kawałek drzewa to cały mój świat w wolnym czasie. Od kilku lat jestem szczęśliwą mamą. Moja córka skończy w tym roku cztery latka i to dla niej zazwyczaj tworzę w drewnie. Własnoręcznie zrobiłam jej wiele zabawek. Teraz dopracowujemy domek, nad którym pracuje od kilku miesięcy. 

Mebelki wykonane z drewna

mebelki dla lalekRzeźbiarstwo zafascynowało mnie, kiedy byłam w wieku gimnazjalnym. To wtedy przerzuciłam się z malarstwa na sztukę przestrzenną. Szukałam przez kilka lat ulubionego materiału do tworzenia Ostatecznie stanęło na drewnie. Uwielbiam zabawę dłutem i tworzenie różnego rodzaju zdobionych przedmiotów. Cztery lata temu zostałam małą i większość prac dedykuje mojej córce. Na początku roku postanowiłam stworzyć z drewna, od podstaw, domek dla jej ulubionych lalek. Pamiętam, że jak byłam mała to sama o takim marzyłam. Teraz jestem na etapie urządzania tego domku. Mozolnie tworzę mebelki dla lalek, od krzeseł i stołu, przez szafki, aż po łóżko. Mój mąż śmieje się, że domek z mebelkami to małe dzieło sztuki, które powinno być wystawione na aukcję. A ja po prostu chcę stworzyć dla mojej córki najpiękniejszą zabawkę na świecie. Zawsze podobały mi się drewniane domki i mebelki dla lalek, gdyż były one zabawkami bardzo wysokiej jakości. Początkowo zastanawiałam się nad tym, czy nie pomalować wykonanych przeze mnie mebelków. Ostatecznie, jednak, pomalowałam je tylko bezbarwnym lakierem, żeby nie uległy zniszczeniu. Uznałam, że drewno ma piękną, neutralną barwę i lepiej jest do niego dobrać jakieś kolorowe dodatki, w postaci małych poduszeczek i tak dalej. Jak chodzi o sam domek, to mąż pomógł mi w nim stworzyć prostą instalację na baterię, dzięki czemu lalki mojej córki mają pięknie oświetlony dom. Moja córka uwielbia bawić się tym drewnianym domkiem. 

Moją wielką pasją od jakiegoś czasu jest rzeźbienie w drewnie. Kiedy na świecie pojawiła się moja córka, postanowiłam wykorzystać swoje umiejętności i stworzyć dla niej piękny, drewniany domek dla lalek. Domek stanął po kilku miesiącach prac nad nim. Teraz zajmuje się tworzeniem mebelków do domku. Wszystkie wykonuje z dużą dokładnością do tego stopnia, że wyglądają jak miniaturki prawdziwych mebli. Moja córka jest nimi zachwycona.