Dokładny serwis klimatyzacji

Dokładny serwis klimatyzacji

Usługi kompleksowego serwisu klimatyzacji składa się szereg czynności, a wykonanie wszystkich może i jest nieco bardziej kosztowne, ale daje nam gwarancje, że z układem wszystko jest tak jak powinno. Posiadając nowe bądź paruletnie auto, możemy sobie pozwolić na czynności podstawowe, czyli wymianę czynnika, filtra kabinowego i tzw. odgrzybianie klimatyzacji.

Zalety korzystania z serwisu klimatyzacji

kompleksowy serwis klimatyzacji samochodowej tarnów

Istnieją różne techniki, które dotyczą serwisu klimatyzacji. Jedną z tych technik jest ozonowane. To coraz bardziej popularna metoda, która jest bardzo skuteczna i korzystna dla naszego zdrowia. Cały zabieg jest prosty ponieważ fachowiec umieszcza w naszym samochodzie urządzenie, które nazywamy ozonatorem i włącza go na jakiś czas. Wytworzony ozon zabija wszystkie organizmy żywe, więc w samochodzie czuć piękny, świeży zapach, jest ono automatycznie dobrze wywietrzone. Jeżeli chodzi o kompleksowy serwis klimatyzacji samochodowej tarnów ma nam do zaoferowania kompleksowe, dobre jakościowo usługi. Przykładowo samochody, które posiadają markę premium po podłączeniu testera do gniazda diagnostycznego, fachowiec może odczytać błędy sterownika klimatyzacji, który zapisuje w swojej pamięci informacje o spadku ciśnienia czy innych anomaliach. W tym czasie fachowcy z Tarnowa sprawdzają lub pytają użytkownika auta kiedy ostatnio przeprowadzał serwis klimatyzacji. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ rocznie z układu ulatnia się około 10 proc. czynnika roboczego klimatyzacji. To proces w zupełności naturalny. Z wywiadu z użytkownikiem lub po zweryfikowaniu książki serwisowej i odessaniu czynnika, który przy okazji jest ważony, można w łatwy sposób wywnioskować, czy ulatnia się on naturalnie czy dzieje się to zbyt szybko. W sytuacji, w której czynnika jest za mało niż być powinno, oznacza to, że w układzie jest jakaś nieszczelność. Wydajność układu klimatyzacji zależy od wielu czynników, między innymi od rodzaju samochodu, a dla kierowcy odczucia mogą być różne, często mało obiektywne. Jednym z najlepszych sposobów na sprawdzenie wydajności układu jest pomiar temperatury i to powinny wiedzieć profesjonalne serwisy wymiany klimatyzacji, dlatego też warto wybrać ten najlepszy. W Tarnowie fachowcy świadczą profesjonalne usługi.

Jeżeli chcemy sprawdzić , czy układ samochodu jest wydajny, musimy użyć specjalnego termometra, który umieszcza się na kratce wentylacyjnej i po nastawieniu klimatyzacji na maksymalne chłodzenie oraz po zamknięciu kabiny samochodu mierzy się czas osiągnięcia określonej danej temperatury, a także jej samą jej wartość.