Dodatki do silników Diesla – rodzaje i dobór

Dodatki do silników Diesla – rodzaje i dobór

Silnik wysokoprężny bardzo różni się od silnika benzynowego. Jednocześnie olej do silnika spalinowego musi być używany inaczej. Ponadto należy stosować różne dodatki do silników wysokoprężnych, aby zwiększyć elastyczność oleju silnikowego. Dziś producenci oferują szeroki wybór takich dodatków, które przeanalizujemy bardziej szczegółowo.

Czym są dodatki do silników Diesla?

najlepszy dodatek do oleju silnikowego dieslaW tej chwili silniki nie są tak niezawodne, jak te stosowane w samochodach trzydzieści lat temu. Taka sytuacja wynika z faktu, że obecnie potrzebne są bardziej ekonomiczne i mocniejsze silniki spalinowe, spełniające wszelkie normy środowiskowe. Nowoczesne jednostki napędowe wymagają od właściciela samochodu znacznie większej uwagi i troski, w tym stosowania różnych dodatków, preparatów zarówno do oleju silnikowego, jak i paliwa. Przyjrzyjmy się bliżej dodatkom do silnika Diesla. Dziś dość łatwo jest kupić różne chemikalia samochodowe, które można stosować w silnikach wysokoprężnych. Weźmy na przykład uniwersalny dodatek, który pomaga w oczyszczeniu silnika z powstałych zanieczyszczeń i poprawia kondycję jednostki. Istnieją również wąsko ukierunkowane narzędzia, które mogą poprawić osiągi silnika lub poprawić jakość niezbędnych parametrów w samochodzie. Dodatki różnią się zarówno składem chemicznym, jak i przeznaczeniem. Producenci oferują wiele opcji dla tych substancji. Wśród nich znajduje się najlepszy dodatek do oleju silnikowego Diesla o dużym przebiegu oraz do nowych, turbodoładowanych silników. Drobno rozproszony dodatek pokrywa ruchome części silnika ochronną warstwą. W wysokich temperaturach staje się twardy, dzięki czemu niezawodnie chroni elementy metalowe przed zużyciem z wyprzedzeniem. Jest dość skuteczny. Dużą popularnością cieszy się też dodatek na bazie parafiny i poliestru. Poprawia to znacznie właściwości oleju, pomaga zwiększyć moc i sprawność jednostki napędowej oraz zmniejszyć zużycie paliwa. Do czyszczenia silnika wysokoprężnego stosuje się dodatek, który ma właściwości detergentowe i pomaga usuwać różne zanieczyszczenia z jednostki napędowej samochodu.

Dodatki do olejów silników Diesla można dziś znaleźć w sklepach producentów. Mieszane dodatki, które zapewniają kombinowaną ochronę silnika, są bardzo poszukiwane przez wielu właścicieli aut sportowych. Wśród takich mieszanek znajdują się również różne żele stosowane w zimnych porach roku. Są połączone z paliwem, aby nie zamarzło w zbiorniku i w przewodzie paliwowym. Mamy więc bogaty wybór różnych dodatków do olejów samochodowych.