Dobre automaty vendingowe

Dobre automaty vendingowe

Prowadzenie własnego sklepu, baru, czy apteki, nie jest proste, ani tanie. Musimy zatrudnić ludzi, którzy zajmą się obsługą klientów. Jednym z najwyższych kosztów związanych z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, jest zatrudnienie pracownika i  zagwarantowanie mu wynagrodzenia. Niektóre firmy nie mają wyjścia i muszą zatrudniać, ale są pewne działy, gdzie pracownicy nie są wymagani, bo proces sprzedaży jest całkowicie zautomatyzowany.

Rodzaje sprzedawanych automatów vendingowych

sprzedaż automatów vendingowychSklep stacjonarny musi mieć siedzibę, w której klienci będą kupowali oferowany towar. W internecie jest to strona www sklepu, natomiast nowoczesna forma sprzedaży nie wymaga żadnego z tych punktów. Mowa tu o automatach do sprzedaży żywności, napojów, leków, czy nawet kosmetyków. Firmy, które prowadzą sprzedaż automatów vendingowych, posiadają w swojej ofercie przynajmniej kilka modeli tych urządzeń. Inne jest do gorących i zimnych napojów, przekąsek, czy leków. Każdy działa na takiej samej zasadzie, ale ich wnętrze jest indywidualnie dostosowane do sprzedawanego asortymentu. Najczęściej spotykamy kawomaty, które oferują zakup aromatycznej kawy, herbaty, czy gorącej czekolady. Kolejnym modelem jest automat do sprzedaży przekąsek, w którym możemy znaleźć batony, wafelki, chipsy, czy orzeszki. Zimne napoje możemy kupić w formie butelek, lub puszek. Nowością wśród maszyn vendingowych są automaty lekowe, w których dostaniemy artykuły erotyczne, leki wydawane bez recepty i produkty medyczne oraz higieniczne. Zakup nowego urządzenia pochłania sporo pieniędzy, bo najtańsze kosztuje około pięciu tysięcy złotych, a najdroższe i najbardziej zaawansowane, może kosztować nawet ponad dwadzieścia tysięcy złotych. Alternatywą jest możliwość wydzierżawienia sprzętu na określony czas i taką możliwość dają pośrednicy dysponujący tymi maszynami. Vending bardzo szybko się rozwija i jest szczególnie popularny w Stanach Zjednoczonych i w Japonii. Założeniem tej formy sprzedaży, jest brak udziału czynnika ludzkiego, czyli proces zakupowy odbywa się bez sprzedawcy.

Obsługa maszyn vendingowych jest bardzo prosta i każdy klient sobie z nią poradzi. Możemy je spotkać w strategicznych miejscach w dużych miastach. Najczęściej jest to dworzec kolejowy, autobusowy, galeria handlowa, czy urzędy państwowe. Automaty są elastyczne w kwestii oferowanych towarów, bo półki można dowolnie modyfikować i dopasowywać do wymiaru poszczególnego produktu. Specjalne modele posiadają nawet agregaty chłodzące i można w nich kupić lody.