Dlaczego warto stosować elektrody tens ems?

Dlaczego warto stosować elektrody tens ems?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi prowadzi siedzący tryb życia. Choć część z nich dba o to, aby codziennie uprawiać sport, to i tak ta godzina poświęcona na trening nie jest w stanie zniwelować wielu godzin spędzonych w pozycji siedzącej w pracy, czy podczas dojazdów do niej. Jest to trudne zagadnienie, ponieważ większość osób musi w pracy przez długi czas przyjmować pozycję siedzącą i nie mogą od tego w żaden sposób uciec. Prowadzi to jednak do określonych konsekwencji zdrowotnych.

Zastosowanie elektrod tens ems

elektrody tens ems do elektrostymulacjiJak wspomniano powyżej, w dzisiejszych czasach coraz więcej osób prowadzi siedzący tryb życia. Choć często zdają oni sobie sprawę z tego, jak niekorzystne jest takie zachowanie, to nie mają wyboru, ponieważ tego wymaga od nich ich praca. Co ciekawe, zdecydowana większość ludzi w Polsce posiada pracę, która wymaga od nich siedzenia przez wiele godzin. Jednak warto zdawać sobie sprawę z konsekwencji takiego stylu życia. Jedną z najczęściej odczuwanych są dolegliwości bólowe lędźwiowego odcinka kręgosłupa, które czasami są tak silne, że uniemożliwiają jakąkolwiek dodatkową aktywność fizyczną. W takim przypadku warto skorzystać z rozwiązania jakim są elektrody tens ems do elektrostymulacji. Dzięki ich zastosowaniu możemy obniżyć napięcie mięśniowe nadmiernie napiętych partii pleców, co sprawi, że dolegliwości bólowe ulegną znacznemu zmniejszeniu lub całkowitej redukcji. Istotnym plusem jest także fakt, że taki zabieg można bez problemu przeprowadzić samemu, we własnym domu. Nie ma też ograniczeń, które nakazywałyby używać ich tylko przez kilka dni w tygodniu, jeżeli tylko tego potrzebujemy, bez obaw możemy stosować taki zbieg nawet codziennie. Jednak zanim zaczniemy sami przeprowadzać takie zabiegi, warto udać się do fizjoterapeuty, który pokaże nam jak prawidłowo je wykonywać. Pomoże nam też dobrać odpowiednie dawki, które mogą być różne w zależności od indywidualnych cech każdego człowieka. To wszystko sprawi, że optymalnie wykorzystamy właściwości urządzenia.

Podsumowując, w dzisiejszych czasach coraz więcej osób prowadzi siedzący tryb życia. Jest to spowodowane między innymi takimi wymogami pracodawców. To prowadzi do szeregu konsekwencji zdrowotnych, takich jak dolegliwości bólowe, które jeszcze bardziej powstrzymują nas przed aktywnością fizyczną. W takim przypadku warto rozważyć zastosowanie elektrod tens ems do elektrostymulacji, które pomogą nam zredukować te dolegliwości lub całkowicie je wyeliminować. Co ważne, taki zabieg możemy stosować nawet codziennie bez żadnych skutków ubocznych.