Deweloperzy budują na potęgę

Deweloperzy budują na potęgę

Ilość nowo budowanych domów i bloków mieszkalnych rośnie z roku na rok, a zapotrzebowanie jest coraz większe. Mieszkania sprzedają się na pniu a domki jednorodzinne w zabudowie szeregowej znajdują swoich nabywców błyskawicznie. Można się zastanawiać skąd taki popyt na nowe domy i mieszkania. Odpowiedź jest prosta. Kupujemy nieruchomości po to, żeby wynajmować je tym, którzy nie potrzebują ich kupować. Drugą sprawą jest też to, że mamy coraz łatwiejszy dostęp do kredytów hipotecznych, które ułatwiają zakup nieruchomości.

Nowy dom kupisz taniej od dewelopera

deweloperzy w KrakowieChcąc kupić nowy dom wystarczy przejrzeć inwestycje deweloperskie w lokalizacji, która nas interesuje. Deweloperzy budują wszędzie tam, gdzie tylko mogą kupić działkę budowlaną. Im atrakcyjniejsza lokalizacja tym droższe będą finalnie sprzedawane nieruchomości. Konkurencją dla deweloperów są prywatne firmy budowlane, które również budują domy na sprzedaż. Jest to jednak, można tak powiedzieć, produkcja bardzo detaliczna. Wobec czego idzie za tym jeszcze wyższa cena. Budujący nowoczesne osiedla deweloperzy w Krakowie mają o wiele korzystniejsze ceny, aniżeli firmy budujące raptem kilka nieruchomości na sprzedaż rocznie. Wynika to z tego, że budując hurtowo koszty rozkładają się na całą inwestycję, a to się przekłada na cenę pojedynczej nieruchomości. Kupowanie domu od dewelopera ma też inne zalety. Mowa przede wszystkim o jakości i standardzie wykończenia takich inwestycji. Jeśli deweloper buduje osiedle domków jednorodzinnych to z reguły jest to zamknięte osiedle, do którego wstęp bez ograniczeń mają tylko mieszkańcy. To przekłada się również na bezpieczeństwo wszystkich, którzy na takim osiedlu mieszkają. Deweloperzy bardzo często współpracują również z bankami, dzięki czemu mogą od razu zaoferować korzystne rozwiązania kredytowe dla kupującego. W przypadku kupna nieruchomości od firmy, która buduje tylko okazjonalnie, o wszystkie kwestie finansowe musimy zadbać we własnym zakresie. Od dewelopera kupno nieruchomości będzie więc i tańsze i szybsze.

Obecnie jest ogromne zapotrzebowanie na budownictwo mieszkaniowe. Wszystkie domy znajdują szybko swoich nabywców. Jeśli jakaś inwestycja się nie sprzedaje, to może to być spowodowane jedynie przez wysoką cenę nieruchomości. W praktyce jednak to właśnie od dewelopera możemy kupić nieruchomość najtaniej. Do tego jeszcze możemy liczyć na pomoc przy załatwieniu kredytu hipotecznego, co też znacząco może ułatwić decyzję o zakupieniu konkretnej nieruchomości. A inwestycji deweloperskich jest obecnie mnóstwo.