Designerskie oświetlenie do mieszkania

Designerskie oświetlenie do mieszkania

Oświetlenie odgrywa kluczową rolę w urządzaniu i dekorowaniu mieszkania. To od niego zależy jak będą się prezentowały po zmroku pozostałe meble oraz czy będziemy mogli komfortowo spędzać wieczory w domu. Dla optymalnego rozmieszczenia światła można wybierać między lampami wiszącymi, stojącymi, czy naściennymi. Odpowiednie dobranie oświetlenia potrafi diametralnie zmienić atmosferę danego pokoju.

Minimalistyczne mieszkanie z designerskim oświetleniem

designerskie żyrandoleRok temu razem z moim partnerem kupiliśmy nowe mieszkanie, które musieliśmy wyposażyć i udekorować od zera, na co byłam bardzo podekscytowana zważywszy na moje dekoratorskie zapędy i zamiłowanie do rękodzieła. Z rękodziełem, a także z czytaniem ogromnej liczby książek przez naszą dwójkę wiązało się wybranie odpowiedniego oświetlenia, żebyśmy mogli komfortowo oddawać się wieczorami naszym pasjom i jednocześnie żebyśmy nie zepsuli sobie przy tym wzroku. Mieszkanie postanowiłam urządzić w minimalistycznym stylu: białe i beżowe ściany, czarno-srebrne wykończenia i dużo roślin. W prostych i czystych pomieszczeniach czuję się bardzo dobrze, ale chciałam dodać do naszego mieszkania jakiś bardziej szalony element, który jednak nie przytłoczyłby za bardzo  mojej minimalistycznej wizji. Po wizycie w sklepie, gdzie zobaczyłam designerskie żyrandole, wiedziałam, że tym nowoczesnym elementem koniecznie muszą być lampy. Do naszego pokoju dziennego zdecydowałam się na zakup jednego większego żyrandolu, złożonego z asymetrycznie ułożonych prętów zakończonych żarówkami z mlecznego szkła, które mimo braku kinkietu nie będą nas oślepiały. Dzięki dużej liczbie żarówek zwróconych w różne strony cały pokój jest równomiernie oświetlony. Do żyrandolu dobrałam dwie wysokie stojące lampy od tego samego projektanta, aby zapewnić nam bardziej punktowe i skupione światło do czytania. Żyrandol mimo swojej oryginalnej konstrukcji nie przytłacza reszty wnętrza, powykręcane pręty wpasowują się idealnie do wykończenia naszych mebli, ponieważ mogłam wybrać z kilku dostępnych kolorów ten najbardziej zbliżony do pozostałych dekoracji.

Odpowiednie oświetlenie do domu czy mieszkania, to klucz do wygodnego życia. Nasz styl życia sprawia, że pracujemy coraz dłużej po zmroku i dlatego warto zadbać o nasze oczy oraz wzrok. Jednocześnie szeroki wybór różnych lamp i żyrandoli umożliwia nam dopasowanie ich do wnętrz zgodnie z założoną estetyką. W poszukiwaniu lamp o oryginalnych kształtach warto rozejrzeć się za sklepami i stronami internetowymi oferującymi produkty designerskie.