Dekoracja wnętrz panelami naściennymi

Dekoracja wnętrz panelami naściennymi

Większość z nas kojarzy panele jako rodzaj podłogi, którą możemy wybrać do domu. Jednak coraz więcej ludzi decyduje się na udekorowanie panelami także swoich ścian. Zwłaszcza na tle tych z naturalnego, jasnego drewna świetnie wyglądają ciemne i zielone elementy – duże doniczkowe drzewa, lub rośliny w podwieszanej pod sufitem donicy, których zielone liście opadają po drewnianych panelach aż do podłogi. Jeśli jednak nie jesteśmy fanami drewna w obecnej ofercie znajdziemy wiele alternatywnych rozwiązań.

Dla kogo panele dekoracyjne?

panele dekoracyjne na ścianęPrzede wszystkim ten rodzaj naściennej dekoracji dobrze sprawdzi się w salonie, sypialni, ewentualnie w pokoju dziecka. W łazience lub kuchni sprawdzą się jedynie niektóre typy ściennych dekoracji, ze względu na dużą wilgoć i ryzyko pobrudzenia lub uszkodzenia. Zwłaszcza drewniane panele ścienne wymagają szczególnej uwagi w utrzymaniu ich w doskonałej formie. W łazience mogłyby namoknąć, co spowodowałoby namoknięcie materiału, jego pękanie i odchodzenie od powierzchni ściany. W kuchni drewno byłoby narażone na działanie wysokich temperatur i również wilgoć. Jednak w salonie czy sypialni panele dekoracyjne na ścianie sprawdzą się idealnie. Te drewniane, dekoracyjne, dodadzą wnętrzu szyku i charakteru. W sypialni dobrym pomysłem są tapicerowane, miękkie panele, które umieszczone za prostym łóżkiem będą spełniać rolę jego zagłówka. Obecnie panele dekoracyjne na ścianę są dostępne w szerokiej gamie kształtów, materiałów i kolorów. W dużym metrażu awangardowe, trójwymiarowe panele będą nietuzinkową ozdobą. Zadbajmy o dobrą jakość paneli – niech będą wytrzymałe i trwałe, by posłużyły nam na długi czas. Odporne na działanie promieni UV na dłużej zachowają swój kolor. Panele z naturalnego drewna można też pomalować wysokojakościową farbą, by jeszcze lepiej dopasować je do naszego wnętrza, a dodatkowo zakonserwować na lata. Pamiętajmy, że decydując się na odpowiednie rozwiązanie mamy do wyboru szerokie spektrum ofert. Producenci prześcigają się nad rozwiązaniami, które byłyby dla nas najbardziej atrakcyjne, także pod względem cenowym.

Zadbajmy też o specjalistyczny montaż dekoracyjnych paneli. Czasem pojedyncze elementy nie sprawiają problemu w samodzielnym zamocowaniu, jednak decydując się na przeznaczenie całej ściany na obudowę drewnianymi panelami najlepiej będzie skontaktować się z odpowiednim fachowcem, który wykona za nas ciężką prace. Także w wypadku montażu porównajmy ze sobą ceny za takie usługi w rożnych punktach, sprawdźmy czy fachowe firmy proponują jeszcze dodatkowe usługi, jak konserwacja drewnianej powierzchni.