Decydujemy się na sprawny import

Decydujemy się na sprawny import

Zagadnienie dotyczące importu z Chin oraz innych azjatyckich krajów tylko pozornie wydaje się nieskomplikowane. W rzeczywistości konieczna jest szczegółowa wiedza odnośnie tego, jak ten proces powinien przebiegać, na jakie dzieli się etapy, a także jakie dokumenty powinny zostać dostarczone. Oprócz tego warto wiedzieć, od czego najlepiej zacząć, aby import przebiegł pomyślnie i generował oczekiwane zyski, a także na jaką profesjonalną pomoc możemy liczyć, kiedy zdecydujemy się na rozpoczęcie przygody z takimi usługami.

Realizujemy sprawny import z krajów azjatyckich

sprawny import z azjiW momencie, kiedy podejmiemy decyzję odnośnie tego, jakie towary chcemy importować z krajów azjatyckich, warto zadbać o znalezienie rzetelnego producenta. Warto zacząć od stworzenia bazy kilku czy kilkunastu pozycji i kolejnego ich weryfikowania. W czasie poszukiwań powinniśmy skupić się na takich aspektach, jak na przykład cena, certyfikaty, minimalna wartość zamówienia czy opcje dostawy. Konieczne będzie także sprawdzenie takiego kontrahenta w aspekcie prawnym, na przykład na stronach rządowych. Część z osób przed rozpoczęciem importu decyduje się na odwiedzenie fabryki, w celu przekonania się jak przebiega produkcja oraz ustalenia szczegółowych warunków umowy. Pozwala to również na sprawdzenie w dokładniejszy sposób certyfikatów i jakości produkowanych rzeczy. Samodzielny wyjazd jest nie tylko skomplikowany na etapie realizacji, jak i pod względem finansowym. Niezwykle ważny będzie sprawny import z Azji. Z tego właśnie powodu warto wziąć pod uwagę możliwość skorzystania z usług firmy, której pracownicy będą w stanie skontrolować jakość oraz zadbać o różne aspekty importu. Pośrednicy w imporcie towarów mają nie tylko ogromną wiedzę, ale także będą w stanie pomóc nam wybrać najlepszych producentów czy wynegocjować korzystne stawki. W efekcie to pracownicy pośredniczącej w imporcie firmy będą przesyłać nam próbki czy raporty z wizyt u producenta. Jest to ogromne ułatwienie oraz znaczne usprawnienie procesu importu.

Wszystkie produktu, które są sprowadzane spoza terenu Unii Europejskiej, powinny przejść odprawę celną i dotyczy to także importu z krajów azjatyckich. W czasie tego procesu, na podstawie rodzaju i wartości zamówienia, ustalony zostaje podatek VAT oraz cło. Do prawidłowo zrealizowanej odprawy celnej niezbędne będą także liczne dokumenty, które firma pośrednicząca pomoże nam przygotować. W innym wypadku importowane towary mogą zostać odesłane z powrotem do kraju azjatyckiego, w jakim zostały wyprodukowane.