Darmowe terminale dla gabinetów lekarskich

Darmowe terminale dla gabinetów lekarskich

W naszym kraju każdego dnia otwierają się nowe gabinety lekarskie. Pacjenci nowo otwieranych gabinetów mogą zauważyć, że praktycznie w każdym gabinecie można zapłacić kartą. Bez względu na specjalizację i rodzaj praktyki lekarskiej możemy zapłacić bezgotówkowo, co dla wielu pacjentów jest ogromnym ułatwieniem. Gotówkę w portfelu nosimy bowiem coraz rzadziej. Większość ludzi młodych korzystających z różnego rodzaju gabinetów lekarskich woli zapłacić bezgotówkowo a coraz częściej również bezdotykowo.

Operatorzy terminali oferują urządzenia bez abonamentu

darmowy terminal płatniczy do gabinetuSkąd wziąć terminal i jak to zrobić, żeby był darmowy? Otwierając gabinet lekarski można zamówić terminal korzystając z darmowej oferty operatorów. Po części jest ona związana z programem rządowym, który ma na celu wspieranie płatności bezgotówkowych. U każdego operatora otrzymamy nawet do trzech terminali bez opłaty abonamentowej i prowizji od sprzedaży przez dwanaście miesięcy. Jednak po dwunastym miesiącu warunki korzystania z terminala zależą już tylko od umowy oferowanej przez operatora. Jeśli chcemy mieć darmowy terminal płatniczy do gabinetu na zawsze to najlepiej znaleźć operatora, który po dwunastu miesiącach nadal nie pobiera opłaty za używanie urządzenia. Jest kilku operatorów, którzy dzisiaj rozdają zupełnie darmowe terminale, za które nie trzeba płacić abonamentu. Trzeba jednak zapłacić prowizję od sprzedaży i zwróćmy na to uwagę gdy będziemy szukać terminala dla swojego gabinetu. Wybierzmy takiego operatora, u którego nie zapłacimy abonamentu a prowizja będzie jak najniższa. Warto sobie to też dokładnie przeliczyć, bo może bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie płacenie abonamentu miesięcznego za urządzenie w zamian za niższą prowizję od sprzedaży. W każdym razie wszędzie mamy możliwość skorzystania z terminala za darmo przez pierwszy rok. Można więc wybrać dowolną ofertę a potem negocjować z operatorami przeniesienie się z terminalem. Na pewno umożliwienie pacjentom dokonywania płatności kartą jest dzisiaj koniecznością.

Zapłacenie kartą, telefonem lub inteligentnym zegarkiem w gabinecie lekarskim jest już powoli standardem. Zdarzają się jeszcze gabinety, w której takiej możliwości nie ma od lat i w takich żaden pacjent się o płatność kartą nie zapyta. Każdy nowy gabinet, który chciałby mieć jak najwięcej pacjentów, musi wyjść dzisiaj na przeciw ich oczekiwaniom. A z tym wiąże się posiadanie terminala płatniczego, bez którego nie można dzisiaj funkcjonować. A w nowym gabinecie nowi pacjenci będą pytać o możliwość zapłacenia kartą.