Czyszczenie suchym lodem coraz popularniejsze

Czyszczenie suchym lodem coraz popularniejsze

Urządzenia wykonane ze stali, które wykorzystywane są w przemyśle, w tym w przemyśle przetwórczym są bardzo drogie. Nadto mają one najczęściej bardzo skomplikowaną budowę. Z tego względu coraz częściej decydujemy się na ich mycie z użyciem suchego lodu, która to metoda jest mało inwazyjna. Lód skutecznie usuwa bród zalegający nawet w głęboko umieszczonych częściach i nie niszczy czyszczonych urządzeń. Nadto, ma on właściwości konserwujące, dzięki temu chroni maszyny przed rdzą, która prowadzi do bardzo szybkiej korozji maszyn.

Stawiamy na usługę czyszczenia suchym lodem 

rzetelne usługi czyszczenia suchym lodemCzyszczenie suchym lodem określone jest mianem proszkowania. Technika ta polega na puszczeniu strumienia powietrza pod bardzo wysokim ciśnieniem, w którym znajdują się kryształki i granulki lodu. Jeśli chodzi o rzetelne usługi czyszczenia suchym lodem, przedsiębiorcy coraz częściej wybierają tę metodę, gdyż można wykonywać ją zaledwie kilka razy do roku, co obniża koszty prowadzonej przez nich działalności gospodarczej. Granulki lodu zawsze docierają nawet do najgłębiej osadzonych części maszyn i elementów, które nie są widoczne gołym okiem. Lód nigdy nie rysuje stalowych powierzchni, co może mieć miejsce w przypadku tradycyjnego piaskowania. Maszyny do czyszczenia lodem mają masywną dyszę, która wypuszcza strumień powietrza, solidne koła, dzięki którym można je przesuwać i oczywiście zbiornik na niezużyty lód. Mycie lodem jest bezpieczne dla środowiska, gdyż nie wykorzystuje się do niego żadnych detergentów. Nadto, po lodzie nie zostają żadne smugi, czy zacieki, które należałoby jeszcze dokładnie wycierać. Proszkowanie suchym lodem stosowane jest również do czyszczenia maszyn wykorzystywanych w przemyśle spożywczym. Lód chroni też czyszczone elementy przed rdzą prowadzącą do szybkiej korozji. Usuwa nawet zastygłe osady przemysłowe, smar, czy rozlany lakier, które przy czyszczeniu wodą i użyciu do tego maszyn nie jest możliwe do osiągnięcia. 

Przedsiębiorcy muszą dbać o wszystkie urządzenia wykorzystywane przez nich w różnych gałęziach przemysłu z uwagi n a ich wysoką cenę. Z tego też względu najczęściej wybierają oni proszkowanie suchym lodem, które dokładnie czyści wszystkie elementy, nawet gdy nie są widoczne one gołym okiem. Lód sprawia, że od czyszczonych powierzchni odrywają się wszystkie osady przemysłowe. Z usługi takiego mycia możemy korzystać dwa lub trzy razy do roku, gdyż jest ono bardzo skuteczne. Lód nie rysuje czyszczonych powierzchni oraz nie pozostawia po sobie żadnych smug i zacieków.