Czym jest escape room?

Czym jest escape room?

Rozrywka jaką jest escape room stała się popularna już kilka lat temu. Od tamtego czasu wiele osób, szczególnie młodych z chęcią z niej korzysta. To zarówno świetna rozrywka i możliwość czasu spędzenia razem. Mimo wszystko, nie jest to bezmyślna rozrywka, jak oglądanie telewizji. Ta rozrywka polega na rozwiązywaniu zagadek z różnych dziedzin, które prowadzą do rozwiązania głównej zagadki. Jeśli nam się uda, możemy wyjść z pokoju. Wiele osób korzysta z tej opcji w celu zintegrowania się lub po prostu spędzenia razem czasu.

Więcej o escape roomie

escape room warszawaJak już zostało wspomniane, escape room służy przede wszystkim do aktywnej dobrej zabawy. Wchodzimy do takiego pokoju zagadek w grupie, maksymalnie 6-osobowej a naszym zadaniem jest rozwiązać tę zagadkę i wydostać się na zewnątrz. Zwykle czas, który mamy to 60 minut. Pokoje zagadek mogą różnić się od siebie, po pierwsze stopniem zaawansowania, od bardzo łatwych po bardzo zaawansowane. Po drugie, każdy pokój dotyczy innej tematyki, istnieją różnorodne motywy przeowodnie, na przykład taki w stylu PRL-u czy opierający się na motywie z danego filmu lub książki. Oczywiście nie we wszystkich pokojach jesteśmy faktycznie zamknięci na klucz i nie mamy możliwośći wyjścia. Oczywiście w każdej chwili możemy się uwolnić, w wielu tego typu pokojach drzwi są cały czas otwarte a jeśli nie, istnieją specjalne przyciski, które automatycznie otwierają drzwi. Nie ma więc co się martwić, że zostaniemy tam uwięzieni na zawsze. Jeśli chodzi o escape room Warszawa ma obecnie najwięcej tego typu miejsc. Jest ich tam ponad 100. Oczywiście ta rozwyka jest popularna także w innych miastach. Każdy escape room posiada zazwyczaj kilka pokoi, każdy o innej kategorii i co jakiś czas zmienia swój repertuar. Stworzenie escape roomu tak by miał on sens i opowiadał ciekawą historię nie jest łatwe. Tego typu zagadki tworzone są przez właścicieli i pracowników, którzy poświęcają wiele czasu, by stworzyć spójny scenariusz, a następnie scenerię w pokoju.

Są osoby, dla których escape room to prawdziwa pasja. Jeżdzą oni po całej Polsce w poszukiwaniu nowych wyzwań i wrażeń. Ponieważ próba wyjścia z takiego pokoju zagadek jest po prostu świetną rozrywką dla rodziny czy grupy znajomych. Cena wizyty w takim miejscu może się od siebie różnić. Po pierwsze zależy od ilości osób, które wchodzą do pomieszczenia. Jeśli znajdziemy grupę 6 osób wyjdzie nas taniej. Z drugiej strony więcej zapłacimy za bardziej zaawansowane pokoje, na których przejście poświęcimy więcej czasu.