Czy ukulele jest dobrym instrumentem na start?

Czy ukulele jest dobrym instrumentem na start?

Wiek wczesnoszkolny i przedszkolny to okres w życiu dziecka, w którym najczęściej odkrywa swoje talenty i zainteresowania. Niekiedy są to pasje związane z branżą rozrywkową, takie jak gry komputerowe, czasem w obrębie zainteresowań znajduje się wszystko, co związane ze zwierzętami i przyrodą, a jeszcze inne dzieci zainteresują się sztuką i zaczną malować lub tworzyć muzykę. Pasji do odkrywania młodzież ma wiele, a zadaniem rodziców jest wspierać swoje dzieci w tym, co chcą robić i w czym czują się dobrze.

Ceny najbardziej polecanych ukulele na rynku

polecane ukulele - cenaMuzyka jest jedną z najchętniej wybieranych branż przez dzieci. Najczęściej pierwszymi instrumentami, po które sięga młodzież są proste instrumenty dęte, takie jak flety i flażolety, a także instrumenty strunowe. Gitary cieszą się ogromną popularnością wśród ludzi młodych, głównie ze względu na ich uniwersalność — można na nich zagrać niemal każdy typ muzyki. Innym atutem gitar jest łatwość nauki gry na tym instrumencie. Coraz większą popularnością cieszy się również ukulele, które niekiedy jest porównywane do małej gitary. Ukulele od gitary różni się przede wszystkim nie tylko wielkością (choć istnieją gitary o wielkości zbliżonej do ukulele, np. 1/4, 1/8), ale przede wszystkim ilością strun. Ukulele ma przeważnie cztery struny, nieco rzadziej spotykane są modele mające sześć lub osiem strun. Dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z tworzeniem muzyki, z instrumentów strunowych jest najbardziej polecane ukulele – cena takiego instrumentu rzadko przekracza 200-300 zł. Niski koszt instrumentu sprawia, że nawet w przypadku porzucenia chwilowego zainteresowania instrumentem, wydatek ten nie jest bardzo bolesny dla portfela. Gra na ukulele jest bardzo łatwa i przyjemna. Dzięki niewielkiej ilości strun zapamiętywanie chwytów jest niezwykle proste. Ukulele jest również bardzo lekkie i poręczne, dzięki czemu można zabrać go dosłownie wszędzie — na wycieczkę w góry lub do lasu, a także na biwak przy ognisku. Ukulele brzmi pięknie zarówno jako instrument akompaniujący, jak i solowy. Na większości ukulele zakłada się nylonowe struny, które są miękkie i przyjemne w dotyku, a granie na nich nawet przez długi czas nie sprawia bólu i nie rani palców.

Ukulele jest jednym z najchętniej wybieranym przez młodzież instrumentem. Mnogość różnych modeli na rynku sprawia, że każdy, zarówno początkujący, jak i zaawansowany muzyk, znajdzie ukulele idealne dla siebie. Najlepszej jakości są instrumenty wykonane z litego drewna, takiego jak akacja, mahoń, świerk i wiele innych. Na rynku istnieją jednak również tańsze modele, wykonane z plastiku, jednak tworzywo to może przełożyć się na jakość dźwięku.