Czy etykiety ostrzegawcze są skuteczne?

Czy etykiety ostrzegawcze są skuteczne?

Dla właścicieli sklepów wysyłkowych bardzo ważne jest zadowolenie ich klientów. Jednym z głównych czynników mających wpływ na poziom zadowolenia jest to, w jakim stanie doszła do klienta przesyłka z zakupionym tworem. Z tego też względu w magazynach stosuje się różne metody zabezpieczania przesyłek.

Zastosowanie etykiet ostrzegawczych

etykieta ostrzegawcza ostrożnie szkłoWszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest właściwe zabezpieczenie przesyłki. Szczególnie tyczy się to przedmiotów bardzo kruchych, wykonanych ze szkła, takich jak wazony, szklane wagi, czy też naczynia. Niestety pracownicy sortowni nie wiedzą, co znajduje się w danej przesyłce, ze względu na to, to najczęściej tam dochodzi więc do uszkodzenia szklanych towarów. Do właściwego oznaczenia tego typu przesyłek służy etykieta ostrzegawcza ostrożnie szkło. Jest to etykieta samoprzylepna która jest dostępna w różnych rozmiarach. Ma ona postać znajdującej się na czerwonym tle grafiki oraz napisu, dzięki której pracownicy sortujący tak oznaczone paczki, wiedzą, że w środku znajduje się wyjątkowo kruchy towar i należy się z nich odpowiednio obchodzić. Takimi etykietami najczęściej obkleja się daną paczkę ze wszystkich stron, tak aby oznaczenia były widoczne niezależnie od tego, w jaki sposób leży paczka. Dla skuteczności danej etykiety ostrzegawczej ważne jest kilka czynników. Przede wszystkim ważny jest rozmiar etykiety, który musi być dostosowany do wielkości danej przesyłki. Po drugie bardzo ważne jest, aby dana etykieta była wyposażona w bardzo trały, niewysychający klej. Tylko dzięki temu będzie ona skutecznie trzymać się każdego typu przesyłek, również tych, które są zabezpieczone za pomocą kartonu lub też folii. Etykiety powinny też być odporne na różnego rodzaju niekorzystne czynniki, przede wszystkim niskie temperatury, typowe dla magazynów. W przypadku etykiet ostrzegawczych bardzo ważne jest, aby po prostu trzymały się w miejscu, do którego zostały przyklejone. Taka etykieta powinna być więc odporna na zawilgocenie, czy też uszkodzenia mechaniczne. Trwałość etykiety ostrzegawczej jest zdecydowanie najważniejsza dla bezpieczeństwa przesyłki. Jest to najprostszy i najtańszy sposób na skutecznie zabezpieczenie wrażliwych przesyłek. Aby zakup etykiet się opłacał, warto kupować je w dużej ilości.

Dla sklepów wysyłkowych bardzo ważne jest, aby zakupiony towar był dostarczany do klientów w możliwie jak najlepszym stanie. Ważne w tym kontekście jest nie tylko właściwe zapakowanie przesyłki, ale również jej oznaczenie. Tylko w ten sposób pracownicy sortowni będą mogli dowiedzieć się, ze w środku przesyłki znajduje się wrażliwy towar.