Co warto zwiedzić w Kudowie Zdrój?

Co warto zwiedzić w Kudowie Zdrój?

Góry Stołowe to piękne miejsce odpoczynku, zwłaszcza w sezonie letnim. Można zwiedzić mnóstwo inspirujących miejsc, a żeby zwiedzić wszystkie te miejsca potrzebny jest pokój, w którym spędzimy noc po to, aby z samego rana zobaczyć piękne miejsca.

Kudowa Zdrój co warto zwiedzić?

atrakcje turystyczne kudowa zdrójRóżne atrakcje turystyczne kudowa zdrój sprawiają, że to miejsce jest magiczne. Na pierwszy plan wysuwają się tzw. Kolorowe jeziorka które znajdują się na samym początku trasy. Z czego jedno już wyschło, każde z nich nazywa się inaczej. Jeziorko Żółte, Purpurowe, Błękitne i Zielone zdobią tę okolicę. Najlepszą porą na zwiedzanie jest ranek, dlatego czekają na nas pokoje gościnne  w których spędzimy miłą noc, a następnego dnia udamy się na zwiedzanie. Warto też odwiedzić Park Zdrojowy, na którego terenie znajduje się pijalnia wód. Oczywiście dawne budynki sanatoryjne zostały zachowane i pełnią dziś rolę zabytkową, cieszącą oko. Kolejną z atrakcji jest także kaplica czaszek, która była wypełniona kośćmi i czaszkami. Nazwa wzięła się stąd, że kiedy miejscowość naszła fala śmierdzi głodowych, ksiądz zbierał szczątki i zanosił właśnie do tej kaplicy. Stąd właśnie wzięła się nazwa Kaplica Czaszek. Ciekawostką jest, że w środku budynku nie można robić zdjęć. Jest to najpopularniejsza atrakcja turystyczna w całej Kudowie Zdroju. Warto też wspomnieć o Muzeum Zabawek, które były zbierane przez wiele pokoleń. Warto zwrócić uwagę także na inne miejsce, a mianowicie Park Muzyczny, który posiada w swej ekspozycji posągi różnych instrumentów muzycznych. Inne muzea w tym regionie to Muzeum Żaby i Muzeum Kultury Ludowej. Nie brakuje miejsc, dla ludzi aktywnych fizycznie. Jednym z nich są chociażby Błękitne Skały, ale znajdą się też różne pokazy jak na przykład Szlak Ginących Zawodów, która pozwala obejrzeć jak kiedyś były wytwarzane garnki. Oprócz Garncarstwa można obejrzeć także takie zawody jak Kowalstwo, Piekarstwo, Tkactwo czy też Wyrób Masła. Wycieczka do Kudowy Zdrój to przede wszystkim świetny pomysł, aby oderwać się na chwilę od miejskiego zgiełku. Kudowa Zdrój jest polecanym miejscem, w które można się udać także na urlop. Każdy z nas potrzebuje czasami zupełnego wyciszenia, i dlatego też warto odwiedzać miejsca, które posiadają dużo fauny i flory.

Kudowa Zdrój oferuje nam wiele atrakcji. To idealny sposób, aby wyrwać się na weekend majowy, aby nie tylko zwiedzić, obejrzeć inną kulturę, ale także odpocząć. Przecież o to w takich wypadach chodzi, aby przede wszystkim się zrelaksować i zwiedzić nowe miejsca.