Co to jest mezoterapia?

Co to jest mezoterapia?

Mezoterapia to zaawansowany i wysoce skuteczny zabieg medyczno-kosmetyczny, w którym substancje czynne wstrzykiwane w skórę twarzy lub ciała odżywiają, nawilżają i stymulują ją od wewnątrz. W zależności od problemu do rozwiązania dobierana jest najbardziej odpowiednia mieszanka składników aktywnych, zwana także koktajlem. Koktajle do mezoterapii mogą zawierać: wolny kwas hialuronowy, witaminy i pierwiastki śladowe. Oprócz tego wstrzykiwane mogą być aminokwasy, peptydy oraz koenzym.

W jakich sytuacjach warto skorzystać z mezoterapii?

polecana mezoterapia igłowa w KatowicachPrzede wszystkim wtedy, jeśli chcemy przywróć zdrowie, nawilżenie i elastyczność skóry. Oczywiście jest to związane z procesem wolniejszego pojawiania się zmarszczek. Można więc uznać, że ten zabieg to tak zwany eliksir młodości. Polecana mezoterapia igłowa w Katowicach wspomaga leczenie chorób skórnych. Pomaga leczyć pigmentację skóry, zmniejszać wrażliwość skóry twarzy. Oprócz tego jest skuteczna w leczeniu blizn, uciążliwych rozstępów i nieestetycznego cellulitu. Mezoterapia przede wszystkim pomaga rozłożyć nadmiar tłuszczu pod skórą. Jeśli ktoś ma problem z łysieniem, ten zabieg jest również dla niego przeznaczony, ponieważ wpływa na wzrost włosów na skórze. W tych wszystkich przypadkach warto jest skorzystać z zabiegu, o którym mowa. Zabieg trwa do trzydziestu minut, jest bezbolesny i może być stosowany na różne obszary ciała. Nie tylko na twarz, ale również na szyję, dekolt, dłonie, dłonie, brzuch, pośladki, uda. do zabiegu można przystąpić jeśli zdrowie nam na to pozwala. Odkładamy zabieg w okresie ciąży lub karmienia piersią.  Zabiegi mezoterapii igłowej są niezwykle szybkie i skuteczne. Przed rozpoczęciem, leczony obszar jest znieczulany środkiem miejscowym. Następnie w górną lub podskórną warstwę skóry wstrzykuje się koktajl substancji biologicznie czynnych, w zależności od zamierzonych rezultatów. Substancje czynne, które dostają się do komórek, bezpośrednio stymulują ich regenerację, produkcję elastyny ​​i kolagenu. Skóra staje się gładsza, zdrowsza, jędrniejsza, bardziej promienna.

Po zabiegu skóra może łatwo zaczerwienić się i opuchnąć, ale objawy te szybko ustępują. Bardzo ważne jest, aby nie pocierać, drapać leczonego miejsca przez dwadzieścia cztery godziny. Nie powinno się stosować toników ani napojów alkoholowych. Trzeba też  chronić skórę przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych przez dwa tygodnie po zabiegu. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, dermatolodzy zalecają serię poszczególnych zabiegów. Twarz może potrzebować do 6-8 razy, włosy do 13-18 razy. Zabiegi wykonywane są nie częściej niż raz w tygodniu.