Co można ćwiczyć na główkach treningowych fryzjerskich?

Co można ćwiczyć na główkach treningowych fryzjerskich?

Niezbędne akcesoria do ćwiczenia zawodu fryzjerskiego to między innymi różne rodzaje główek treningowych fryzjerskich. Pozwalają one na naukę technik strzyżenia, modelowania, układania włosów a nawet farbowania. Dzięki nim, każdy młody fryzjer zanim rozpocznie zdobywanie doświadczenia na żywych modelkach, może wyćwiczyć swoją technikę. Dzięki dokładnemu wykonaniu główek, włosy na nich zachowują się zupełnie tak jak ludzkie, co pozwala na naukę zawodu fryzjerstwa.

Co można trenować na główkach fryzjerskich?

główki treningowe fryzjerskieKażdy młody fryzjer a także doświadczony profesjonalista posiada w swoim domu główkę fryzjerską, na której może szlifować swój warsztat. Jest to dziedzina, w której wciąż pojawia się coś nowego, trendy się zmieniają. Dlatego, aby zadowolić swoje klientki należy wyuczyć się nowych technik i zabiegów, zanim przystąpi się do pracy z żywymi osobami. Główki treningowe fryzjerskie, to niezbędny przedmiot, który pozwala uczyć się zawodu fryzjerstwa. Dzielą się na rodzaje męskie i damskie oraz na takie z włosa naturalnego i syntetycznego. Te wykonane z prawdziwych włosów są oczywiście droższe, ale można na nich trenować wszystko – od strzyżenia i mycia, po farbowanie i pielęgnację. Na włosie syntetycznym można dowolnie ćwiczyć upinanie i proste strzyżenia, jednak na tych typach główek, włos nieco ślizga się pod nożyczkami. Można je strzyc zarówno na sucho, jak i na wilgotno. Należy jedynie pamiętać, aby nie moczyć ich w gorącej wodzie, ponieważ mogą się splątać. Nauka zawodu może więc być przeprowadzana bezinwazyjnie, bez ryzyka, że któraś z modelek byłaby niezadowolona z efektu końcowego. Główki mogą służyć przez bardzo długi czas, wymagają jedynie odpowiedniej pielęgnacji – mycia i suszenia ręcznikiem. Mycie w chłodnej wodzie zwyczajnym szamponem zapobiegnie ich puszeniu się a maska nawilżająca ułatwi rozczesywanie. Dzięki zadbaniu o główkę treningową, będzie ona mogła służyć znacznie dłużej i pomoże w nauce dużo większej ilości technik i zabiegów fryzjerskich.

Zastosowanie główek treningowych fryzjerskich pomaga zarówno w nauce zawodu młodych fryzjerów, jak i w ćwiczeniu nowych trendów przez tych bardziej doświadczonych. W ten sposób, dzięki treningowi technik strzyżenia i modelowania, fryzjerzy są lepiej wyuczeni i poradzą sobie z większą ilością wyzwań. Rodzaje główek dostępne na rynku pozwalają na wybór tej najlepszej, która posłuży do różnych ćwiczeń. Dłuższe włosy sprawdzą się przy upinaniu i modelowaniu a krótsze przy zabiegach pielęgnacyjnych i strzyżeniu.