Ciekawy alkohol na prezent

Ciekawy alkohol na prezent

Wódka to, wbrew pozorom, bardzo interesujący alkohol. Choć trunek ten większości kojarzy się z okropnym w smaku trunkiem, który wymaga zapijania, to okazuje się, że istnieją także wódki smakowe oraz rzemieślnicze. To wyrafinowany trunek, który z pewnością trafi w gusta bardziej wymagających fanów wysokoprocentowego alkoholu.

Epoka ekskluzywnego alkoholu?

polecany ekskluzywny alkohol na prezentModa na rzemieślnicze alkohole zagościła do Polski już dobrych kilka lat temu. Zaczęło się od piwa. Ciekawe, nietuzinkowe gatunki złocistego trunku trafiły do nadwiślańskiego kraju wprost ze Stanów Zjednoczonych. Konsumentom ewidentnie znudził się odmieniany przez wszystkie przypadki klasyczny lager, który od dziesięcioleci króluje na rodzimym rynku. Gatunki piwa takie jak ipa czy apa charakteryzują się większą niż zazwyczaj goryczką, mocnym nachmieleniem, oraz cytrusowymi aromatami. Rzemieślnicza rewolucja szybko rozeszła się po całym kraju. Za ciosem poszli także producenci whisky, którzy we współpracy z piwowarami stworzyli intrygujące mieszanki rzemieślniczych piw z whisky. Leżakowane w beczkach z których rozlewano mocne, ciemne piwa, czy też mieszane z aromatycznymi gatunkami piwa ze Stanów Zjednoczonych, nowe rodzaje whisky zrobiły na rynku prawdziwą furorę. Wkrótce rozpoczęła się moda także na rzemieślniczą wódkę. Okropny w smaku, przesadnie wyrazisty trunek, który wymaga popijania, to już przeszłość. Spragniony ekscentrycznych smaków fan czystego, czterdziestoprocentowego trunku, dostanie w swoje ręce całe multum interesujących trunków. Wódka rzemieślnicza dostępna jest więc w takich smakach jak: malina z chilli, śliwka z goździkiem, wódka kokosowa, żytnia z miodem, czy stworzona poprzez przedestylowanie piwa ananasowa wódka milkshake. Oprócz tego w każdym sklepie dostępne są też najróżniejsze osłodzone wódki smakowe. Taka nietuzinkowa, ciekawa w smaku flaszka wódki, to polecany ekskluzywny alkohol na prezent. Szeroka paleta smakowa bez problemu pozwoli trafić w gusta każdego, natomiast pięknie zdobione butelki z pewnością staną się ozdobą salonu czy kuchni. Wódka nie bez powodu jest jednym z najpopularniejszych wyborów na prezent. To uniwersalny podarunek, który z pewnością zadowoli każdego.

Wódka już dawno przestała być alkoholem kojarzącym się wyłącznie z dziką i nieokrzesaną imprezą. To elegancki trunek, który bez kompleksów wręczyć można także tym znajomym, którzy szukają wyrafinowanych smaków. To także napój uniwersalnie uwielbiany, który, także dzięki bogatej palecie dostępnych smaków, trafi w gusta każdego.