Ciekawe przykłady elewacji drewnianych

Ciekawe przykłady elewacji drewnianych

Z drewna możemy stworzyć naprawdę solidny dom. Co jednak mamy zrobić, jeżeli ten, który posiadamy, jest wykonany z zupełnie innych materiałów, a nam bardzo podobają się egzemplarze drewniane ze względu na niepowtarzalny wygląd? Możemy na przykład zainwestować w elewację drewnianą. Pod warunkiem, że coś takiego wykonają profesjonaliści, efekty na pewno nas pozytywnie zaskoczą. Dlaczego tego typu działania powinny być zwracane fachowcom? Między innymi dlatego, że wiedzą oni zdecydowanie lepiej od amatorów, jak właściwie postępować z tym niezwykłym materiałem.

Kwestia trwałości nowoczesnych elewacji drewnianych

elewacje drewnianeW pewnym sensie główny problem z elewacjami drewnianymi polega na tym, że kiedy ja oglądamy, to widzimy zewnętrzne warstwy i możemy nie mieć w ogóle pojęcia o tym, jak wiele działań musiało być wykonanych, żeby coś takiego mogło rzeczywiście powstać. Zewnętrzne elementy elewacji montowane są zwykle do przygotowanego wcześniej stelaża, bo to wszystko powinno stanowić spójną całość pod każdym możliwym względem. Przecież taka drewniana elewacja powinna bez najmniejszego problemu stawić czoła nawet wyjątkowo intensywnym podmuchom wiatru i innym tego typu zagrożeniom. Elewacje drewniane zawsze muszą być dopasowane do konkretnego budynku i oczekiwań klienta. Jego oczekiwania spełnia się najczęściej poprzez właściwy wybór wykorzystywanego drewna, bo możliwości mamy naprawdę ogromne. Może być to przecież naturalne drewno pochodzące od różnych gatunków drzew, które było tylko zakonserwowane przy użyciu odpowiednich substancji chemicznych. Jeżeli zależy nam na lepszej odporności na działanie głównego niebezpiecznego czynnika, czyli wilgoci to termodrewno będzie doskonałym wyborem. W pewnym uproszczeniu można bowiem powiedzieć, że było ono opalane w taki sposób, aby na zewnętrznych powierzchniach powstała specjalna warstwa chroniąca przed działaniem słońca i wnikaniem wilgoci z powietrza.

Coś takiego pozwala często nawet skutecznie podkreślić naturalny rysunek drewna, który jest naprawdę wyjątkowy. Gatunki egzotyczne ze względu na warunki, w jakich rosną, również mogą charakteryzować się podobnymi właściwościami. W przypadku chęci zakupu drzewa egzotycznego będziemy musieli liczyć się z wyższymi kosztami, ale przecież jest to inwestycja na długie lata. Dzięki elewacjom drewno przestaje być dla nas tylko i wyłącznie produktem kojarzonym z meblami. Do całkowitego kosztu przedsięwzięcia powinniśmy doliczyć także wkręty i inne elementy umożliwiające montaż tego wszystkiego.