Ciągniki siodłowe MAN

Ciągniki siodłowe MAN

Młodzi ludzie szukając swojej drogi w dorosłym życiu muszą zmierzyć się z dylematem czy wybrać zawód praktyczny czy może coś związanego z ich pasją. Nie jest to proste. Przede wszystkim dlatego, że trudno przewidzieć jak będzie wyglądał w przyszłości rynek pracy. Dlaczego o tym piszę? Ponieważ mój brat sam ma taki dylemat – czy powinien iść na studia, które związane są z jego humanistycznymi zainteresowaniami czy iść do pracy, która da mu nie tylko solidny zawód, wysokie zarobki, ale i doświadczenie w młodym wieku.

Prowadzenie ciągników siodłowych

używane ciągniki siodłowe manAnalizując rynek pracy, przeglądając na bieżąco oferty pracy na portach z ogłoszeniami, wspólnie doszliśmy do wniosku, że niegłupim rozwiązaniem będzie szkolenie się na kierowcę tira. W rodzinie mamy już kilka osób, które jeżdżą tymi pojazdami, więc mieliśmy informacje na ten temat pierwszej ręki, wiedzieliśmy więc czy warto się za to zabierać czy nie. Pewnego dnia mój brat znalazł obiecujące ogłoszenie, które dała firma zajmująca się transportem towarów na terenie kraju. Umówił się z nimi przez telefon na pierwsze spotkanie w sprawie pracy. Tam przekonał się na czym ma polegać jego stanowisko, szef pokazał mu jak wyglądają nowe oraz używane ciągniki siodłowe MAN. Jak sam przyznał, pojazdy tej marki są na tyle solidne oraz dobrej jakości, że nie ma dużej różnicy w prowadzeniu pojazdu nowego czy już używanego. Wszyscy chyba kojarzymy te pojazdy z polskich dróg, ponieważ spotykamy je niemal każdego dnia. Nic dziwnego, skoro słyną z wysokiej jakości sprzętu. Czy mój brat dostał tę pracę? Tak, jego kandydatura bardzo spodobała się całej firmie, a on sam był bardzo zadowolony jak przebiegła ta rozmowa. Na kolejnej rozmowie pokazano mu jakim konkretnie modelem tira będzie jeździł. Jak już było wspomniane ta firma korzysta z ciągników siodłowych firmy MAN, więc mój brat także taki samochód dostał. Tego samego dnia miał też jazdę testową, która miała pokazać czy się nadaje do tego zadania czy nie. Ostatecznie okazało się, że radzi sobie bardzo dobrze i jest wręcz stworzony do tego.

Dwa tygodnie później miał mieć swój pierwszy kurs. Początkowo bardzo się tym stresował, ponieważ nie był pewny czy będzie potrafił prowadzić tak duży pojazd. Na szczęście jego obawy były nieuzasadnione, ponieważ poradził sobie znakomicie. Stwierdził, że ciągniki siodłowe MAN są najlepsze na początek, dla takich kierowców on, czyli początkujących, ponieważ używane ciągniki siodłowe tej marki są łatwe w obsłudze, a to bardzo pomocne w przypadku początkujących kierowców.