Charakterystyka zawiesi linowych jednocięgnowych

Charakterystyka zawiesi linowych jednocięgnowych

Wśród produkowanych do podnoszenia ładunków i utrzymywania ich na wysokości, zawiesi dźwigowych, występują rodzaje różniące się budową zakończeń i zacisków oraz ilością cięgien. Wykorzystanie zawiesi linowych jednocięgnowych znajduje swoje zastosowanie w budownictwie, przemyśle, zakładach produkcyjnych oraz podczas pracy w gospodarstwach rolnych.

Co wyróżnia zawiesie linowe jednocięgnowe?

zawiesia linowe jednocięgnoweProdukowane do podnoszenia i utrzymywania na wysokości coraz cięższych ładunków, zawiesia linowe jednocięgnowe, są wykonywane z najtrwalszych lin stalowych, które doskonale sprawdzają się przy różnego rodzaju pracach. Zawierające wszystkie potrzebne certyfikaty i atesty zawiesia powinny być zakupem pewnym, ponieważ będą wykorzystywane w niezwykle niebezpiecznym środowisku. Wybór dobrych zawiesi powinien być podyktowany wyraźnymi tabliczkami znamionowymi, na których dokładnie widać z jakim ciężarem poradzi sobie dana lina. Zawiesia linowe jednocięgnowe mogą posiadać różne zaciski i zakończenia, które odróżniają je między sobą. Pojawiają się takie zaciskane tulejami aluminiowymi, które są najpopularniejsze i najczęściej używane. Pętla tego typu jest bardzo uniwersalna. Innym rodzajem zacisku jest zaplatanie, które wykorzystuje się głównie w przypadku pracy w środowisku agresywnym chemicznie, gdzie aluminium może się nie sprawdzić. Pojawiają się również zaciski stalowe, które idealnie pasują do miejsc, gdzie jest wysoki poziom zasolenia, na przykład w przemyśle morskim lub hutniczym. Zakończenia, poza pętlami, mogą występować w formie kauszy z hakiem, ogniwem lub szeklą. W zależności od ładunku, inne zakończenia będą sprawdzać się lepiej. Wykonanie samej liny zawiesia charakteryzuje się wielką elastycznością. Stalowe liny zaplatane są wokół włókiennego rdzenia. Są one niezwykle trwałe, odporne na zmiany temperatur – mogą pracować zarówno w bardzo niskiej, jak i wysokiej. Nie są im również groźne korozje czy uszkodzenia mechaniczne. Jest to sprzęt wykonywany tak, aby działał w sposób bezawaryjny. Praca na wysokościach wymaga jak najdokładniejszego podejścia do produktów w dziedzinie zawiesi dźwigowych.

Produkcja zawiesi stawia na wykonywanie sprzętów, które w pełni zabezpieczą przenoszone ładunki. Wśród zawiesi linowych jednociągowych można wyróżnić różne rodzaje zakończeń i zacisków, które sprawdzą się idealnie w przypadku przenoszenia najbardziej nietypowych gabarytowo przedmiotów. Dzięki solidnemu wykonaniu operatorzy mogą bezpiecznie pracować, nie bojąc się o stan ładunku.