Bramy przesuwne na terenie Poznania

Bramy przesuwne na terenie Poznania

Poznań jest bardzo prężnie prosperującym miastem polskim, nic dziwnego więc, że na jego terenie pojawia się coraz więcej domków jednorodzinnych. Każdy taki dom, celem jego ochrony i spokoju domowników, posiada ogrodzenie i bramę. Najbardziej praktyczna opcja, wydaje się być wybór bramy przesuwnej. Jest ona najbardziej wygodna, ponieważ jej otwieranie i zamykanie, może być sterowane za pomocą jednego przycisku pilota. Żeby nasza brama służyła nas przez lata, musimy jednak dobrze ja zamontować, nie jest to jednak wcale takie proste jak się wydaje. 

Jak prawidłowo zamontować bramę przesuwną?

bramy przesuwne w poznaniuPierwszym i niezbędnym elementem do poprawnego zamontowania bramy przesuwnej na naszym podwórku jest wybór odpowiedniego wózka. Wózek odpowiada za poruszanie się bramy po jej szynach, od niego zależy czy brama nie będzie wydawać podczas działania nieprzyjemnych dźwięków czy hałasu. Najpierw musimy się zastanowić czy zakupić wózek tworzywowe czy metalowy. Wózki tworzywowy, produkowane są z bardzo wytrzymałego materiału jakim jest poliamid. Duża zaleta wózków tworzywowych jest ich odporność na korozję oraz ciche działanie. Nie nadają się one jednak do wszystkich rodzajów bram. Bramy, których łączna masa przekracza 700 kg, są zbyt ciężkie. Wózki tworzywowe mają zbyt mała nośność, przy takiej wadze mogą zostać zdeformowane lub całkowicie zniszczone. Tego typu wózki montowane są do bram, chroniących posesji domowych. W przypadku bram o łącznej masie przekraczającej 700 kg, znacznie lepiej sprawują się wózki metalowe. Są one zdecydowanie bardziej wytrzymałe i dysponują dużo większą nośnością. Niewątpliwą wadą tych wózków jest hałas produkowany przy styku bramy o metalowy profil szyny. Metal ten, zresztą jak każdy, podatny jest również na korozję. Tego typu bramy montowane są do ochrony dużych własności firm przemysłowych. Jeżeli mamy zamiar zamontować bramę na swoim podwórku, zakupić musimy odpowiedni jej model. Istnieje duży popyt na bramy przesuwne w Poznaniu, wiąże się to również z duża ilością firm produkujących i sprzedających bramy. 

 

Pamiętać musimy, że ewentualna wymiana wózków bramy jest bardzo czasochłonne i kosztowna, gdyż musimy rozłożyć a później znowu złożyć całą konstrukcję. Warto również dodać, że istnieją również bramy tak ciężkie i masywne, że tylko wózki produkowane na specjalne zamówienie są w stanie unieść ich ciężar. Są to bramy, których długość świetle przekracza 7 metrów A ich masa osiągnąć może nawet 1000 kg. Do tego typu bram, dopasowane są rzadko spotykane wózki 7 rolkowe, stworzone ze specjalnie wzmacnianej stali.